Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogkrémet használjak...

Milyen fogkrémet használjak lepedékeltávolításra? Mi az ami nem csak kamu, hanem tényleg segít? Illetve szerintetek érdemes szájvizet használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az elülső fogaim tetején fehéres lepedék van, a fogorvos azt mondta hogy csak mossam, majd eltűnik, de nem nagyon látok változást. Azon gondolkodtam, hogy lehet hogy fluoridos fogkrémmel kellene mosnom. Szerintetek?

2021. aug. 13. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A fogmosás technikájától jobban függ a hatékonyság mint a fogkrémtől.


Egyébkent szerintem fogköged van, szóval menj másik orvoshoz.

2021. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ablegtöbb fogkrém tartalmaz fluoridot csak a gyerek fogkrémek nem.
2021. aug. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fluoridos fogkrém abban segít, hogy kevesebb esélye legyen a fogszuvasodásnak.


A lepedékesség mennyisége pedig a fogmosási technikától függ, nem a fogkrémtől. Ha nem tudsz annyira felmenni, mert félted az ínyedet akkor vegyél gyengébb fogkefét.


És az elsőnek igaza van: mikor voltál utoljára fogkő leszedésen?

2021. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Elmex fogkrém elég jó. Fogorvosom szerint az egyetlen, ami tényleg jó valamire. Egyébként az előző hozzászólásokkal teljesen egyetértek. Valószínűleg le kellene szedetni a fogkövet.
2021. aug. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most vettem szónikus fogkefét. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Kézinél ezerszer jobb. Forgófejesnél is érezhetően hatékonyabb.
2021. aug. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fogkrém nem viszi le a lepedéket.

A fogkrém igazából csak a lelkednek kell, a fogkefés fizikai tisztítas szedi le a lepedéket, fogkrem nélkül ugynúgy leszedné. A lepedék csak puha valami, nem értem hogy nem tudod leszedni. Egy idő után fogkő lesz belőle.

2021. aug. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!