Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy fogam, lehet...

Letört egy fogam, lehet pótolni a helyét?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 hete volt talán hogy letört a fogamból kis darab és a mellette levő fog éles maradt ami szétkarcolja a számat. Nos mostanra a letört fog teljesen letört és csak kis mardvány maradt ott, amit nem is értek hogy történt mert nem rég voltam fogorvosnál, röngent is volt nem vett észre semmit sőt nagyon rég volt ilyen hogy letört volna egy fogam...évek óta egyben van. Ma tört le még egy kis darab és utána kézzel ki tudtam szedni a maradékot ami szintén egy kis darabka volt. A fog viszont nem fáj. Most szörnyű, hogy ha ott marad egy lyuk pedig minden fogam ápolt és nincs vele gond...az ilyet észre kellett volna vegye az orvos vagy ez független tőle? Nem szeretném ha lyuk maradna a fogam helyett, lehet pótolni a helyét akár pótfoggal ami fehér?



2021. aug. 15. 05:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet pótolni, erre való a korona, vagy az inplantátum. Az orvosnak látnia kellett volna minimum a rtg-n.
2021. aug. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet
2021. aug. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát emlékeim szerint a röntgennel észre kellett volna venni egy annyira szuvas fogat, ami közel van a töréshez. A gyulladást is látják, tehát hogy valami nem stimmel a fog körüli szövetekkel. Nyilván mindenkinél, más de szerintem egy fog legalább fél évig szuvasodik, mire eltörik. Szóval ha a nemrég 1-2 honapot jelent akkor akkor tényleg furcsa.

Ha esetleg később kiderül mi történt, hogy történt, akkor leírhatnád tanulságképpen.

2021. aug. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A nem rég igazából pár hete volt és a törés a fogorvos utáni nap volt szóval meglepődtem rendesen sőt azóta az ínyfájdalmam se szűnt meg. Azért nem mentem még vissza mert egyszerűen nem volt időm. Sőt 2x voltam nála.
2021. aug. 15. 06:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell szuvasnak lennie, nyilván mechanikai sérüléstől is törhet. Bár az ok mind1, a fő baj, hogy ilyen pótlás, főleg az implantátum, erősen zsebbenyúlós történet.
2021. aug. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sztk-s fogorvos volt, ott nem csinálnak ilyet hogy tbre menne?
2021. aug. 15. 07:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tb-re fgopotlás. A technikust ki kell fizetni. 62 év felett kapsz kedvezményt, amúgy teljesarú.
2021. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. aug. 15. 07:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ép a megmaradt gyökérrész, akkor csapos fogat is fel lehet építeni belőle.
2021. aug. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért az 5-össel nem teljesen értek egyet, mert nem mindegy, hogy az orvos valamit nem vesz észre, vagy nem jól végzi a munkáját és abból van kára a betegnek (amit neki is kell megfizetni), vagy rajtuk kívülálló ok miatt.

Erre amúgy már lehetne valami megoldást kitalálni: hogyha az orvos vagy egészségügyi dolgozók hibájából van kára a betegnek, akkor az lenne a minimum, hogy díjmentesen javítsák ki (most minden területre gondolok, nemcsak fogorvosra).

2022. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!