Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a fogászat dolog?

Figyelt kérdés
Mikortól érvényes ez? Ha hirtelen begyullad egy fog hogy van? Ingyenes a pcr tbvel? Magánhoz akkor nem kell? Át lehet törölni előtte a pálcikát fertőtlenítővel, mielőtt berakják az orromba?
2021. aug. 15. 19:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy csak tesztelik ezt? Mert most olvasom hogy hibás rendelet.
2021. aug. 15. 21:14
 2/14 anonim ***** válasza:
Magánban sok helyen nem kell, ott nincsenek kötelezve, de ettől függetlenül ragaszkodhatnak hozzá. Begyulladt fog az sürgősségi ellátást igényel, szóval ahhoz nincs kötelezve senki se PCR-re, se oltási kártyára. Ha kell PCR, akkor az én úgy tudom csak akkor ingyenes, ha nem halasztható az ellátás és már elő vagy jegyezve. A rendelet biztosan hibás és nem igazán emberközpontú, de a mai kormányt ilyenek nem érdeklik.
2021. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Most komolyan, te tényleg 60%-os alkohollal akarod irritálni az orrgarat nyálkahártyáját? :D

Egyébként kétlem, hogy megengednék, hogy hozzányúlj a pálcához!

2021. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A pálcikát miért kellene áttörölni? Eleve steril. Egyébként is be van mártva valamibe, amin jobban megtapadnak a vírusok, szóval ahhoz nem nyúlhat senki, főleg alkohollal nem érintkezhet.
2021. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4: Te nem hallottad, hogy ugyanolyan férgek vannak a végén a vattán, mint amik a maszkokban, amik aztán beeszik magukat az agyba?

Tavaly a kedvenc konteóm volt... :D

De hallottam már olyan verziót is, hogy így terjesztik a koronavírust.

2021. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem hallottam ilyet. Bár, ha a féreg egy emberi jellemzés, akkor lehet benne valami.
2021. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2, köszi Ypszilon a hasznos infot, meg már sok hasznosat írtál. Remélem jól vagy a Pfizertől, és nincs mellékhatás.

Az is biztos, nem volt százas aki ilyen rendeletet írt, de remélem kijavítják. Arra nem gondoltak, aki betegség miatt nem olthat. Meg másokra se.

2021. aug. 15. 21:49
 8/14 anonim ***** válasza:

#7:

"Arra nem gondoltak, aki betegség miatt nem olthat.'


De igen, gondoltak rájuk, a rendelet kitér rá. Nekik ingyenes a PCR teszt.

2021. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ne tereld félre. Kérdés, hogy mit nevezünk betegségnek? Hol van meghatározva? A pálcikát meg minimum rohadtul áttörli az ember, mielőtt az orrába teszik. De ha birka vagy, tetesd csak az orrodba.
2021. aug. 15. 22:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszi, egyelőre a Pfizertől nincs semmi bajom, remélem nem is lesz.

Nekem van erről egy meglátásom, de hangsúlyozom, hogy ez csak az én gondolatmenetem. Úgy gondolom, hogy ezzel azt akarják most szabályozni, hogy minél kevesebben menjenek ellátást igénybe venni, mert kevés az ember eü-ben, egyre többen mondanak fel, egyre több intézményben kell részlegeket bezárni, vagy ideiglenesen szüneteltetni. Most akárhányadik hullám ide-vagy oda, szerintem nem lesz konkrét zárás, mert azt már sem a gazdaság, sem az eü finanszírozás nem tudná elviselni, inkább hoznak ilyen intézkedéseket. Kicsit azért ez is ellentmondásos, mert bizonyos területen korlátoznak, máshol meg növelnek, pl. az ambuláns ellátásban, ahol ugyanúgy probléma fertőzés szempontjából a sok beteg egymás hegyén-hátán. Arról nem is beszélve, hogy minden második betegen van a maszk, vagy ha van is, akkor nem helyesen hordja. A baj akkor lesz majd, ha megszűnik minden korlátozás, özönleni fognak a betegek mindenféle ellátásra, és mindenki joggal fogja követelni az elmaradt ellátását, na akkor hogy fognak majd igazságot tenni?

2021. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!