Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi okozhatja,azt a jelenséget,...

Mi okozhatja,azt a jelenséget,hogy pár napig nagyon fáj némelyik fogam utána elmúlik, mintha mi sem történt volna,és újra előjön?Ráadásul nem mindig ugyan azok a fogak,hanem abszolút váltakozik.Hol egyik,hol a másik.

Figyelt kérdés
Nincsen fogíny gyulladásom, sem semmilyen más elváltozás ami okozhatja,nem érzékenyek a fogaim. Voltam fogorvosnál, annyit tudott segíteni,hogy rendbe tette azokat a fogakat, amikről úgy gondolta,hogy a probléma forrásai lehetnek. Sajnos,ugyan úgy megvannak ezek a tünetek, kezelés után is. Valakinek hasonló tapasztalat? Vagy egyáltalán egy kis segítség, támpont,hogy mi lehet ez?
2021. aug. 16. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Hidegre-melegre-ételre jön elő? Lüktet vagy olyan tompa? Fogbél gyulladás szokott lenni mert közel az ínyhez összeromlanak kettesével a fogközöknél. Fogselymezéskor nincs döglött állat szaga? Amúgy nagyon alja a fogászat itthon, 100/99 doki nekem még akkor se veszi észre a lyukat, ha rámutatok..
2021. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Vagy a másik, hogy újabban kihagyják azt a fincsi gyógyszeres tömést. Mély lyukaknál mikor közel az ideg, akkor az idegen anyagra néha érzékenyek a fogak. Erre volt régen a szegfűszeges gyógytömés, hogy a fogideg "megnyugodjon". Persze ezek a hentesek már nem alkalmazzák, nem is ismerik!
2021. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nő a bölcsességfogad és nyomja előre a többi fogadat? A másik ami lehet, hogy felsérted valamivel az ínyedet picit és az is szokott fájni, aránylag lassan is gyógyulhat, ha nagyobb a seb, nekem van, hogy 2-3 hétig is érzékeny, ha megsértem valamivel.
2021. aug. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Röntgent csináltatott az orvos? Nekem alászuvasodott tömés csinált ilyet, amit írtál, az röntgenen látszik, sima ellenőrzéskor nálam nem derült ki. Meg az egészséges fogaim is csinálják sajnos, ha valami egyéb, enyhe betegségem van, például nátha. Valamint a kis, kezdődő lyukak is okoznak ilyet nálam, amiket bizonyos orvosok inkább betömnek, mások meg azt mondják, hogy érdemes várni vele, mert nagyobb kárt csinálnánk a furkálással, mint hasznot.
2021. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!