Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghuzas. Ma kihuztak egy...

Foghuzas. Ma kihuztak egy lyukas fogam es mellette levo 2gyokeret (2letorott fogamé volt). Mivel abszolut tapasztalatlan vagyok ilyen teren kicsit ketsegbeestem mikor este eszrevettem, hogy a seb elott egy fekete zacskoszeruseg van, az baj?

Figyelt kérdés
Azthittem eloszor, hogy gennyzacsko keletkezett, mert olyan a tapintasa es gyengecsken levezik vagy gondoltam ahogy gyogyul a seb annak a kovetkezmenye? utana olvasva ez lenne a vérdugó? Ha az, milyen szerepe van? Baj ha megpiszkaltam a nyelvemmel picit?

2017. okt. 20. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én elég jártas vagyok már a foghúzásban. Igen, az a vérdugó és nem szabad piszkálni a nyelveddel, mert az véd a fertőzés ellen. Öblögetni sem szabad, és most 3-4 napig a másik oldalon rágj. Fogmosásnál óvatosan tisztítsd a fogak helyét, a többi részen mehet ugyanúgy, ahogy eddig. Pár nap múlva elkezd világosodni a seb, sárgás-szürkés lesz, ami a hónapok alatt visszaváltozik rózsaszínné. Egy ideig használhatsz most szájvizet fogmosás után, az segít tisztán tartani a szájüreget, így biztosan nem fog elfertőződni. Ha véletlenül mégis kijön a vérdugó (ez akkor is előfordulhat, hogy ha lehajolsz, vagy ha fizika munkát végzel, szaladsz stb), akkor harapj rá gézdarabra, hogy megalvadjon újra. De ha betartod azokat, amiket írtam, nem lesz baj.


Egyébként nem írt fel a doki antibiotikumot? Mert amikor nekem szedtek ki két letört fogat, kaptam utána. Bár én azért kaptam, mert nagyon nehezen jött ki.

2017. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Volt mar arcureg nyilasod?
2017. okt. 21. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!