Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől van az hogy valakinek...

Mitől van az hogy valakinek van foga, de nem látszik beszéd közben?

Figyelt kérdés
Láttam tiktokon egy csávót, és azt hittem hogy nincs foga felül, mert az összes videójában csak az alsó fogsora látszódott. Írták is neki hogy fogatlan, és az egyik videójában az ujjával felhúzta a száját, és megmutatta a felső fogsorát. Biztos hogy nem mű fogsor szerintem, mert el kezdett beszélni és úgy nézett ki hogy nincs foga, megmutatta a fogait, és beszélt tovább, és megint úgy nézett ki mintha nem lenne felül foga. Csupán csak kíváncsi vagyok hogy ez mitől lehet? Vagy csak egyszerűen azért mert amikor beszél úgy mozog a szája, hogy nem látszik a felső fogsora?

2021. aug. 20. 05:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennek több oka lehet, például csökkent ajakmozgás, apró fogak, "lelógó" felső ajak. Főleg idősebbeknél gyakori. Ha valakit zavar, meg lehet nagyobbíttatni a felső fogsort, így az láthatóbbá válik.

Egyébként túlharapás esetén gyakori ez az állapot. Ilyenkor az alsó állkapcsot kell műtéti úton helyreigazítani, és a probléma megoldódik.

2021. aug. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!