Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg lehet még menteni a fogam?

Meg lehet még menteni a fogam?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kettétört az egyik örlőfogamban a tömés. Egy nagy rés keletkezett benne keresztben....a félig letört darab csak amalgámot tartalmazott, olyan helyről tört le, ahol "fog nem volt". Egy ideig nem nagyon zavart, de most teljesen kitört az a darab és most úgy néz ki a fogam, mintha csak az elülső fele lenne meg, és ennek a hátsó fala a tömés maradéka, ami ugye benne maradt és ez egészen az ínyemig megy le... Nem tudom, kb el lehet-e képzelni, ahogy leírtam 😢 Tudom, hogy már régen el kellett volna mennem orvoshoz, de egyszerűen képtelen voltam rá. Meg lehetne még menteni a fogam?

2021. aug. 25. 20:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Amíg nem tört ki teljesen a tömésdarab, addig nem fájt, de most már kezd.
2021. aug. 25. 20:25
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem iny alatt tort, akkor meg lehet menteni. En is igy jartam, nekem nagy volt a tomes, es egyszer megroppant, kitort a fogam belso resze es a tomes, igy csak egy harmad resze maradt meg a fogamnak. Probalkoztak tomogetessel, de vegul iny alatt eltort az is es igy ki kellett huzni.
2021. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Csavart szoktak bele tenni es utana korona ra. Nekem mar volt 2 hasonlo. Arra szamolj, hogy csak maganrendelesen csinaljak meg es annak ara van.
2021. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát TB alapon lehet, hogy húzás lesz. Magánban több a lehetőséged, csak az sokba kerül. Mindenképpen el kell menni fogorvoshoz, mond egy véleményt és vagy elfogadod vagy nem. Azt ő tudja megmondani mi a sorsa, akár magán, akár nem, de az íny alatti törések sokszor nem menthetők.
2021. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!