Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen tünetei lehetnek egy...

Ilyen tünetei lehetnek egy fogcisztának ?

Figyelt kérdés

Kb fél éve szedülök de nem az az elájulós szédülés, hanem mintha egészen piciket mozognék a környezetemhez képest. Állandóan bedugul a fülem a bal fülem (bal oldali felső örlőben van a ciszta). Azon az oldalon gyakori az orrdugulásom is. Voltam fül - orr gégészeten, ő érzékelte a szédülést, de nem talált semmit ami okozhatná pl: középfülgyulladás vagy ilyenek. csináltattunk egy koponya MRI amin semmi nincs. Csak ez a ciszta (amiről nem tudtam korábban) és az arcüregemben az egyik foghoz kapcsolódik. Emellett voltam vérvételem ami elvileg valamilyen gyulladást mutat a szervezetemben (alacsonyabb a fehérvérsejtszámom 4,0 és magasabb a monocitaszámom 10%). Már teljesen el vagyok keseredve az állandó szédüléstől és füldugulástól.

Előre köszönöm a segítséget -- Fogorvoshoz szept 2-án megyek.



2021. aug. 27. 17:35
 1/2 anonim válasza:

Sok mindent okozhat egy egy rossz/cisztás fog, mivel gócnak tekinthető.

Biztosat csak a fogorvos tud mondani majd. A kezelés is attól függ majd, hogy milyen méretű a ciszta. Lehet, hogy fel kell vágni az ínyed, vagy gyökérkezelés és/vagy resectio.

2021. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
2 cm volt az MRI-n azóta biztosan nőtt. Mivel nem volt vele problémám egy fél éve nem foglalkoztam vele. De hogy jött eza probléma eszembe jutott és kértem is időpontot.
2021. aug. 27. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!