Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvos konkrétan miből...

Egy fogorvos konkrétan miből látja, hogy elég a tömés vagy gyökérkezelni kell?

Figyelt kérdés

Lát valamit a fúrás után a fog belsejében? Miből látja, hoyg a szuvasodás elérte a pulpát?

Van egy fogam, amiből most esett ki a tömés, és nem tudom, hogy elég lesz-e egy tömés. Nyomásra moderáltan érzékeny, hideg ingerre elhúzódó fájdalomaml reagál. Szerencsére még sose fájt annyira, hogy fájdalomcsillapító kellett volna rá (vagy felkeltem éjszaka miatta)



2021. szept. 1. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kitisztítja a fogat egyrészt időnként nézi, hogy a dentin milyen színű, bár a sárgás dentin még lehet egészséges. Fontosabb, hogy puha vagy kemény. Szondávak vizsgálgatja, hogy lehet e karcolni, milyen puha, ha puha, el kell venni. Illetve a fúró is csak a puha, fertőzött dentint tudja elvenni. Ha közel van a pulpa, és így a gyökérkezelés, 2 lehetőség van, lehet pulpasapkázni, amikor kalcium tartalmú pasztát visz bele, ez gyógyíthatja esetleg a fogat, és nem kell gyökérkezelni, vagy pedig, ha nagyon fertőzött muszáj a gyökérkezelés, és megnyitja. Meg persze röntgent kell csinálni, mert ha gyulladt a fog, annak már lehet a csontban is jele, és biztos a gyökérkezelés. És biztosan hideggel is fog vizsgálódni, hogy egyáltalában él e a fog, meg kopogtatni is. Tömören ennyi.
2021. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mivel hidegre reagál, ezért szerintem él. Nyomásra (rágáskor) is fáj.
2021. szept. 1. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Az nem túl jó jel, ha a hidegre elnyújtott a válaszrekacio, mert az már jelzi, hogy érintett a pulpa, a harapási érzékenység pedig azt, hogy esetleg már a gyökér körül is gyulladás van.

2021. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miközben fúrja a szuvas részeket, észre fogja venni, ha megnyílik a pulpaüreg. Nekem is ez volt, egyszer csak leállt a furassal és azt magyarázta, hogy egy szűk pontban látja a pulpát. Akkor még megpróbálkozott gyógytöméssel, hátha majd az új dentin benövi a pulpasebet (így mondta) de utána órákon belül úgy fájt, hogy másnap gyokerkezelni kellett. Neked mi lett végül?
2021. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak tomes kellett, bár jó nagy méretű, a korona kb 1/3-a már csak tomes :D
2021. okt. 10. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Azóta hogy van a fogad?

Nekem is kellett most hatalmasat tömni,érzékeny evéskor

2022. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!