Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lehet az, hogy egy...

Miért lehet az, hogy egy letört fog nem fáj egyáltalán?

Figyelt kérdés

Volt egy fogam (már kihúzták), amiből letört egy jókora darab (majdnem a fele), és nem fájt, se előtte, se utána. Utána letört még egy, aztán már csak a három betört gyökér maradt az ínyben, aztán azokat kiszedték.


Hogy lehet még akkor se fájt? Már a letörés előtt elhalt a fog teljesen?

Volt egy metszőfogam (legelöl), ami le volt csiszolva koronához, de gyökérkezelést nem kapott, az vagy 1,5-2 hét úgy pucéran volt a korona előtt, akkor még biciklizés közben ha kinyitottam a számat is benyilalt brutálisan, nem is beszélve arról, ha bármit ittam, ami nem langyos volt.



2021. szept. 4. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Elhalhatott az ideg benne. Nem fájt korábban?


Nekem szilveszterkor gyulladt be, 2 napig szenvedtem, mire el tudtam menni az orvosomhoz. Aznapra elmúlt a fájás. Megvizsgálta, hogy érzek e hideget vele, majd mondta, hogy elhalhatott az ideg, mert érzéketlen volt.

2021. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, azok elhaltak már korábban.
2021. szept. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1/2: lehet fájt még évekkel azelőtt, sajnos én tudtam arról éveken át, hogy az a fog szuvas (fogselymen éreztem azt a jellegzetes szuvas fog szagot), mégse tettem vele semmit, így én hoztam ezt magamra és ki kellett húzni.
2021. szept. 5. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, tehát trauma hiányában nem nagyon tör le csak úgy fog, az el volt szuvasodva, nem is kicsit. Sokkal korábban valahol valamikor elhalt, ezért nem fájt ez most.
2021. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van egy gyökérkezelt fogam (sok éves), ami olyan most, hogy hideg ingerre (hideg ital) nem fáj egyből, de ahogy lenyeltem, utána kis idővel igen és hosszasan elhúzódva eléggé fáj (olyan 15-20mp). Esetleg van tipped erre?

Nyilván egy gyökérkezelt nem csinálhatná ezt.

2021. szept. 5. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:
5 nekem is ezt csinálja mind a két gyökérkezelt fogam. Egy kollégám meg azt mondja, neki kicsit frontérzékeny. De ezekkel lehet élni, ezért nem foglalkoztam vele. Neked elviselhetetlen?
2021. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem elviselhetlen, csak eléggé kellemetlen (de mondom, nem több mint 20mp). Nem állandóan iszok ilyen hideget, szóval szerintem egyet lehet élni ezzel.

Főleg hogy január óta vagy 85 ezret költöttem fogászatra :D

2021. szept. 5. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!