Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire normális hogy 20 óra...

Mennyire normális hogy 20 óra elteltével még mindig vérzik egy picit a bölcsesség fogam helye?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel kb 9kor vették ki a jobb alsót. Össze lett varva a helye, jövő kedden megyek varratszedésre. Az a baj hogy nagyon idegesit hogy még mindig picit vérzik, plusz este, ill. éjszaka belázasodtam. Bevettem egy cataflam dolo rapid-ot, az levitte, ill. a fájdalom is elmult. Most reggel nem mostam fogat sem, viszon még mindív vérzik egy picit, plusz kezd fájdogálni, gondolom az éjszakai gyogyszer hatása kezd elmulni. Most úton vagyok munkába, muszály, de szerencséte nem fizikai munkám van így nem kell emelgetnem. Jogos az idegességem? Tudtok valami tanácsot adni az orvoson kivül?

2021. szept. 15. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális, ne piszkáld!

És használj szájvizet meg puha sörtéjű kefét a környékére (a helyét ne piszkáld!)!

2021. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, egy kicsit megnyugodtam.
2021. szept. 15. 07:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális a vérzés ilyenkor.
2021. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy ma reggel is vérzett. Fogq mostam óvatosan, ill. van ilyen antibakteriális szájvíz otthon, azt vizzel higitva öblögeztem picit. Viszont most is érzem a számban ezt a furcsa ízt, ill. ami jobban idegesít éjjel leizzadtam nagyon ami a láz jele. Jól gondolom hogy be kellene mennem a fogászatra megnézetni? Q másik meg hogy 4 vagy 5 oránként eszem q fájdalomcsillapítót mert ha nem akkor fáj. Mo djuk nem magas a fájdalomküszöböm, eddig semmim se volt műtve, még törésem sem volt.

Ami még furcsa bár gobdolomnqz idegek miatt van, de az alsó elsö dogaim is szoktak zsibogni.

2021. szept. 16. 06:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a doki nem írt fel antibiotikumot, azt mondta hogy elég a fájdalomcsillapítót szednem.
2021. szept. 16. 06:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha attól nyugszol meg, menj vissza, de egyébként 2 nap után is normális még ha vérzik.
2021. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez olyan mintha alvadt vér volna, nem piros hanem inkább barna és az ize más, kellemetlenebb... Mintha reggel óta jobban jönne belöle, amióta fogat mostam, pedig oda nem nyulkáltam. Nem tudom, munka miatt most nem tudok visszamenni, föleg hogy másik városban vagyok, de ha holnapra nem javul akkor visszamegyek.

A szájsebészetre mennyek, ha megyek? Gondolom, elvégre ott csinálták.

2021. szept. 16. 08:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Sehová ne menj, semmi bajod! Szádban állandó nyálban úszik egy seb, lassan fog gyógyulni, ez normális

Majd akkor kezdj aggódni, ha magas lázas lesz vagy 2 hét után se lesz nobb!

2021. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az hogy lázas voltam éjjel is, nemhiába izzadtam le, de gondolom a bevett gyogyszer lent tartotta. Kedd éjjel arra ébredtem hogy ráz a hideg, bevettem egy cataflam dolo-t az levizte de reggelre izzadságba ébredtem.

Szóval volt lázam, és lehet most is volna ha a fájdalom csillapitó nem vinné le.

Az a baj hogy a doki nem mondott semmit, a neten meg mindenfélét irnak igy nem tudom hogy mi nornális és mi nem.

2021. szept. 16. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!