Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az összes bölcsességfog...

Az összes bölcsességfog kihúzása milyen sorrendben, mennyi idő elteltével töténik?

Figyelt kérdés
Csinalnak olyat hogy egy alkalommal húznak és a tőle 2-3 foggal arrébb lévő fogat tömik.
2014. dec. 16. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csinálnak olyat. A húzás után nem tudnak veled semmit se csinálni. Ha meg előtte tömnek, akkor se jó.
2014. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen a töméseket esetleg fogkő leszedést kell megcsinálni, utána jöhet a fogeltávolítás. Hogy milyen sorrendben az teljesen mindegy. Persze ami sürgősebb (mert pl. gyulladásban van), azt nyilván előbb kell kiszedni, de lehet akár az összeset egy alkalommal is. Ezt azonban azért nem ajánlanám, mert túl sok érzéstelenítés kell hozzá. Fajtától függően általában 5 ampullát lehet egy alkalommal adni, és a töméssel együtt az pont 5 fog lenne. Azonban ha menet közben érzékeny marad a terület, akkor már nem kaphatsz hozzá több zsibbasztót. Plusz ez egy fárasztó munka az orvosnak és az asszisztenseknek is: egy b.foghoz általában kell egy 25-30 perc (főleg ha csontban van).

És akkor még ott van a gyógyulási idő. Egy b.fog után is gyakran bedagad az arc, sőt a szájzár is gyakori - egyszerre 4-et kivenni pedig 4-szeres erővel hathat.

2014. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem nem volt gyulladásban és azt mondták, ha lehet akkor 4-6 hetet várjak, h begyógyul1jon, és csak akkor jöjjön a többi

szerintem nem csinálnak, de lehet h orvosa válogatja

pl műtéttel mindent megcsinálnak egyben, csak győzd kiheverni

2015. jan. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*altatásos műtétre gondoltam
2015. jan. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!