Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Legutóbbi SZTK-s fogorvos...

Legutóbbi SZTK-s fogorvos látogatásom óta 2 fogam is letört, ennyire rossz állapotban lennének?

Figyelt kérdés

2x voltam egy SZTK-s orvosnál de a röntgen ő szerint semmit nem mutatott de ennek ellenére másnap már konkrétan 2 darabban kitört 1 felső fogam ami semennyire sem fájt és most ott konkrétan lyuk van és harapásra tört le. Sosem tört ki egy felnőtt fogam se. Azóta eltelt kis idő és a másik oldalt szintén egy felső fogam tört le egy harapástól de azon mondjuk éreztem hogy ott van egy lyuk szerűség de az orvos nem foglalkozott vele, meg se nézte pedig mondtam neki.

Sőt a problémás fogam miatt mentem ami hetek óta kínzóan fájt de mondta hogy nem tudta teljesen betömni mert olyan kicsi és oldalt van vagy mi, de hiába lett betömve ugyanúgy fáj és az egész ínyemre kihat a fájdalom és muszáj erre gyógyszert szednem, ezt kivételesen nem bánnám ha kihúzta volna ha ez a problémás fog, mert a fájdalmat sajnos nem tudom belőni pontosan de mintha ez lenne a forrás.

Jelenleg sajnos magánra nincs pénzem így kénytelen vagyok SZTKba menni de ezek után félek hogy ismét olyan orvost fogok ki aki hanyag és a kezelés után is még fájni fog a fogam. Tényleg ezeket nem lehet látni a röntgen felvételen vagy csak hanyag volt? Idős néni volt egyébként. De annyi volt benne jó hogy egyáltalán nem fájt a kezelés.

Kérdésem még, hogy SZTKban egy adott fogorvoshoz vagyok beosztva mint kerületi vagy azért választhatok mást is ha elégedetlen voltam a munkájával? Mert hozzá fölöslegesen mennék megint mint ahogy eddig is. Szóval ha észrevette volna hogy van egy fogam ami esélyes a kihullásra helyre tudta volna hozni vagy megmenteni?

Mert most még a fogpótlásra is kell fizetnem amint lesz pénzem...sosem jártam még így. Vagy a foghullás lehet valami betegség tünete is, mert mindig rendesen mostam a fogaimat..és most 2 törött fogam is van.



2021. szept. 19. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dentál higiénikusként és fogászati asszisztensként nem szokásom leszólni a fogorvosokat, de az az igazság hogy a legjobb szándék ellenére is vannak olyanok, akiket nem ajánlanák. Különösen az idős fogorvosokra jellemző, hogy még a régi iskola szerint dolgoznak, mint például hogy állnak az ülő pozícióban lévő beteg mellett. Ilyen helyzetben egyes részekre csak úgy látnak rá, ha begörnyednek. Emellett a látásuk sem olyan tiszta már, így vagy nem veszik észre a problémát, vagy észre veszik csak nem akarnak belefutni egy nagyobb és fárasztóbb munkába. A régi iskola szerint ugyanis a rágófogakat a nehéz rálátás és hozzáférés miatt nem gyökérkezelték, hanem egyből húzták.

Az hogy nem fájt a kezelés, akkor jó ha kaptál előtte zsibbasztást. Ha viszont zsibbasztás nélkül sem éreztél semmit, akkor esélyes hogy nem is nagyon nyúlt hozzá.

Alapellátásban (sztk. új neve) csak a körzetis fogorvosodnak kötelező ellátnia. Másik fogorvoshoz is mehetsz, viszont ilyen esetben a fogorvos dönthet arról, hogy ellásson vagy sem. Egyébként, ha több lakcímed van (tartózkodási és állandó lakcím), akkor nyugodtan mehetsz a másik lakcím szerinti körzetishez. Hozzátenném azt is, hogy a legtöbb magánrendelőben az első konzultáció ingyenes és ha viszed a röntgent, akkor azért sem kell fizetned.

2021. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.Úristen, nagyon köszönöm válaszod!

Hasznos és lényegre törő ami itt ritka.

A fogorvos végig állt a kezelés alatt. Az asszisztens fiatal volt és reménykedtem benne hogy ő a dokim de végül idős néni volt az. Valamit csak intézkedett, mert használt fúrót is, azt a kellemetlen fej remegtető eszközt is aminek nem tudom a nevét de ennek ellenére se fájt. Érdekes, hogy az asszisztensnek fogni kellett a fejemet közben, eddig sehol nem tapasztaltam ezt. A röntgent sajnos nem kértem el valahogy nem gondoltam hogy kelleni fog. Utólag ezt el lehet kérni? Viszont ehhez a doktornőhöz nincs kedvem visszamenni. :( Amúgy a mindig fájdalmas fogamat, amit betömött azt úgy tömte be, hogy az elején kellemetlenül zavart mert ilyen púposra sikeredett és nagyon birizgálta a nyelvem amit mai napig nem szoktam meg de mostanra kissé lekopott, de hiába kértem hogy kicsit igazítson rajta nem tette mert szerinte úgy passzol a többi foggal, sorral pedig ez tényleg észrevehetően púposabb és érdes is.

Sajnos nincs más lakcímem, így remélem hogy lesz olyan aki elvállal. Ilyenkor kell mondani hogy miért nem volt jó az előző fogorvos vagy nem szokták kérdezni? Nincs ínyemre, hogy másik fogorvosnak panaszkodok egy ottani fogorvos munkájára de ha hanyag volt --_O_o_--

Még annyi hogy első alkalomkor tökre kedves volt és a zsibbasztó tű beszúrása se volt kellemetlen de másodszor már kedvtelen volt és úgy belém nyomta a tűt és egyből elkezdte a kezelést és nem várt 10 percet mint előzőleg hanem csak 1-2 percet, szerencsére hogy hamar hatott a szer.

2021. szept. 19. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: a röntgen valójában a te tulajdonod, mint egészségügyi adat. Jogod van elkérni, csak sajnos személyesen be kell menned érte. Esetleg beszéld meg az asszisztenssel, hogy adja ki neked (gondolom ő veszi fel a telefont).

A másik fogorvosnak nyugodtan mondhatod, hogy problémád volt az előző fogorvosoddal (max. nem mondod meg a nevét). Az esetleg előfordulhat, hogy magánbetegként szeretne elfogadni. Egy trükk lehet esetleg, hogy csináltatsz egy ideiglenes lakcímet.

2021. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.Nagyon köszönöm! :)

Még egy kérdés, szerinted állhat valami betegség is a háttérben ami miatt így töredeznek a fogaim valami vitaminhiány stb..vagy tényleg rosszak a fogaim?

2021. szept. 19. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Több ok is lehet, például ha nem fogselymezel, akkor a fogak között megülő lepedék szépen lassan oldalról szuvasítja el a fogadat. De okozhat ilyen zománc gyengeséget a túlzott savhatás, például szénsavas vagy erősen cukros/savas gyümölcsléktől - főleg ha egész nap ilyeneket iszol/eszel és nem hagysz szünetet a fogaidnak. Hasonló saveróziót okozhat a reflux betegség is, de lehet bruxizmustól (szorítod a fogaidat, akár öntudatlanul, alvás közben) vagy akár fluorózistól (túlzott fluorid bevitel, jellemzően szisztémásan gyerekkorban). A zománc gyengesége kialakulhat fejlődési zavarból is (általában magzat korban, ha az anyával történik valami, például gyógyszert kell szednie), illetve ritkán társulhat genetikai okokkal is. Ennél konkrétabbat sajnos nem tudok mondani.
2021. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5.Köszönöm, ez is bőven hasznos információ.:)
2021. szept. 19. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!