Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nő kifele a bölcsességfogam,...

Nő kifele a bölcsességfogam, fölötte ínydarab lóg rá, ami fáj evés után?

Figyelt kérdés

Nő a bölcsességfogam, fogorvos év elején azt mondta, hogy nincs vele probléma, nem kell kiszedni. Azonban most van egy ínydarab/csík (0,5-1 centi kb) ami rá lóg a fogamra.

Tehát a fog melletti ínyből ez a kis rész "el van különülve" kis csík formájában és a fogamon van.

Ha azon az oldalt eszek, bemegy az ínydarab és a fogam közé az étel, amit ki kell piszkálnom fogpiszkálóval vagy a nyelvemmel.

Eddig nem volt fájdalom, de pár napja elkezdett nagyon fájni evés után.

Másik oldalt nem tudok enni keményebb dolgokat, ezért rágom itt.


Ezzel tudnának kezdeni szerintetek valamit? Levágni azt a kis darabot vagy valahogy helyrerakni.. vagy lehet elmúlik a fájdalom ha kibújt a bölcsességfog teljesen? Valaki volt már ilyen helyzetben?


Fogorvosnál még nem voltam, mert nincs védettségim, egy ideig nem is tudok menni mert erős torokfájással küszködök..



2021. szept. 23. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ilyen volt

Nem "múlik" el. Mindig ha ráharaptam véletlenül,akkor begyulladt, és egyáltalán nem higiénikus,mert alatta elérhetetlen fogkefével a fogrész.

Érzéstelenítésben levágták, varrni sem kellett, gyógyszeres géznek kellett oda begyűrve lennie 3-4 napig.

2021. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*

10 éve jött ki a bölcsesség fogam, 3 éve vágta le a fogorvos.

2021. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, nyugtató hogy másnak is volt ilyen problémája.


Amint tudok megyek vele orvoshoz.:)

2021. szept. 23. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!