Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet az érzékeny duzzanat...

Mi lehet az érzékeny duzzanat a szájban?

Figyelt kérdés

Szóval látom, hogy a számban, 2 oldalon az orcáim belső felszínén van egy-egy kisebb duzzanat felül, az örlőfogakkal szemben. Az egyik oldalon viszont ez a duzzanat keményebb, nagyobb és érzékeny, mintha egy nagy pattanás lenne. Nem is vettem eddig észre, hogy ilyen is van a szájüregben, a nevüket sem tudom. Csak egy ideje fájdogált ott, és azt hittem, hogy a fogammal lesz baj. De jobban megvizsgálva, ha ehhez a duzzanathoz érek, akkor ez fáj/érzékeny és fura. Nem találok erről semmi neten, azt sem hogy van e neve. Csak a rákról írnak, de nem hinném, hogy az van.

Lehet valami nyirokcsomó? Fogorvoshoz menjek ezzel? Vagy mi a fene lehet ez? Végülis kicsit nyomó érzés és felfele, az arcüreg felé sugárzik. De csak az egyik oldalon. Lehet arcüreggyulladás? De az mindkét oldalon fájna és lázam is lenne vagy valami, nem? Nem volt még olyan betegségem szerencsére, nem tudok semmit most erről sem, hogy mi lehet.



2021. szept. 29. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha szimmetrikusan látod mindkét oldalon, es a felső 6osaid vonalaban vannak kb, akkor ezek a fültőnél elhelyezkedő nyálmirigyeid kivezetőcsövei. Fogorvos, ő pedig valószínűleg beutal szájsebészetre ha szükséges.

Lehet, hogy csak siman megsérült, mert megbökte valami, de lehet akár egy nyálkő okozta gyulladás is.

2021. szept. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Nem is értem, hogy miért nem hallottam még erről. Ahogy lehet megnézetem foorvossal.
2021. szept. 30. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!