Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sztk-ban op röntgent miért...

Sztk-ban op röntgent miért nem kaphatja meg a beteg is?

Figyelt kérdés
Elküldtek op röntgent csináltatni fogszabi miatt, sztk-ba mentem, de így is fizetnem kellett, mert másik városba tartozom. Gondoltam, hogy elkérem a felvételt, mivel szerintem kell majd másik dokihoz is mennem, de nem voltak hajlandóak ideadni a felvételt, hanem csak az orvosnak küldték el, aki küldött röntgenre. Én ilyenkor miért nem nézhetem meg a saját felvételemet? Vagy miért nem adják nekem is ide, amikor fizetek érte? Vagy ez mindenhol így van?
2021. szept. 30. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Én csak saját tapasztalatomat írom le. Nekem tüdőröntgent adtak oda CD-n, Én saját gépemen nem tudtam megnyitni, de a tüdőgyógyász orvos az ő gépén igen. Tehát valószínűleg egy köznapi számítógép nem tudja leolvasni, feltehetően speciális program kell hozzá.
2021. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor tüdőröntgenen voltam, csak helyben, ott szépen kiírták cd-re, amikor kértem teljesen ingyen és meg tudtam otthon is nézni.
2021. szept. 30. 17:20
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Van ahol oda adják, van ahol nem. Van, amikor olyan formátumban kapod, hogy meg sem tudod nyitni az otthoni gépeddel. Egyébként mire mész vele? Nincs meg a szaktudásod a felvétel értelmezéséhez.
2021. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk, mert akkor azzal megyek másik dokihoz, hogy megnézze kell-e fogat tömni és nem kell megint kiperkálnom a pénzt újboli röntgenre?

Volt értelme így válaszolnod? Csak mert semmit nem írtál, ami hasznos lehet.

2021. szept. 30. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérd el attól az orvostól, akinek elküldték.
2021. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint oda kellene adnia, mivel az a röntgen a te saját adatodnak minősül, vagyis a te személyes egészségügyi adatod. Olyankor fordulhat elő, hogy nem tudják egyből kiadni neked a röntgent, ha pédául egy nagyobb egészségügyi intézményben a számítógépes rendszer ezt nem teszi lehetővé, mert például közvetlenül a kezelőorvosnak küldik el az adatot (manapság már a legtöbb röntgent digitálisan csinálják). Ilyen esetben az orvostól tudod elkérni a röntgent, akinek kötelező odaadnia, a kiadást le kell dokumentálnia - és ha nem is egyből, akkor az intézmény rendszergazdájának segítségével pár napon belül meg kell kapnod.

Hozzátenném, hogy az alapellátáson belül (ez a körzeti vagy ahogy sokan mondják - egyébként hibásan - sztk-s rendelések mai neve) a fogászati rendelésen csak kisröntgent csinálhatnak, a nagyobb OP (oral panorama) röntgenhez az alapellátásnál magasabb szintű, szakellátás működtetése lenne szükséges (az alapellátás szintjén nem tudják elszámolni az OP röntgent). Ez így viszont elég macerás, külön alkalmazottat kellene hozzá felvenni, amikor egy OP röntgent egy mezei fogászati asszisztens is működtethetne (csak egy érvényes bővített sugárvédelmi vizsga kell). Épp ezért a legtöbb helyen, ahol több fogászati alapellátás van egy helyen, inkább vesznek saját zsebből egy röntgent és pénzt kérnek a felvételekért.

2021. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyrészről nem értem, hogy miért kellett fizetned. Neked is kell valahol elérhető tb alapú röntgen. Másrészről elkéred az orvosodtól. Lehet csak nem akartak még azzal is vesződni, hogy neked is, meg az orvosnak is elküldjék.
2021. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam ilyennel, nekem mindig kiadták cdre.
2021. okt. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Régebben nekem is cd-n adták, azt meg is néztem mindig, de már egy ideje áttértek arra, hogy emailben küldik az orvosoknak. :\

Köszönöm a válaszokat!

2021. okt. 1. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérd el orvostól, hátha olyan kedves és elküldi emailben.
2021. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!