Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Panoráma röntgen miért forog...

Panoráma röntgen miért forog a fej körül mikor 2D?

Figyelt kérdés
Nem a cbct-nél lenne logikus? Ha egy sima kisröntgen egy villanás és egy film a szájban, akkor panorámánál az lenne logikus, hogy végig film a szájban, és egy villanás teljes szájszélességben.
2021. okt. 4. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Mint amikor a telefonoddal panorámafelvételt csinálsz. Két szélső pont között megy körbe a kamera / röntgenkatód, és egy széles, “kiterített lap” felvételt kapsz.


[link]


Itt a felvétel jobb és bal szélén is ott vannak a nyakcsigolyák. Ahogy a fogak is egymás mellett vannak. Ha direkt szemből néznéd, az őrlőfogak egymás mögött lennének, nyakcsigolyákból pedig egy oszlop lenne, középen.

2021. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha csak szemből szájszélességben villan, akkor a többi fogad miatt takarásban lennének a rágófogak. Azért megy körbe, hogy a felvételen szépen egymás mellett, sorban látható legyen minden fogad.
2021. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor miért nem villan 3-at vagy 4-et (jobb, bal, elöl) és mossa össze panorámává a képet motion picture technológiával? Miért kell folyamatosan sugározni a fejen át? A szájban egy bekapható nagyobb 'filmlabda' elég lenne a képhez, és akkor nem érné a csigolyákat se felesleges sugárzás.
2021. okt. 4. 17:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve lenne egy olyan U alakú sugárforrás, ami ebben a meggörbített alakban villanna egyet, és akkor látni lehetne kiterítve ugyanúgy.
2021. okt. 4. 17:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Közbe rájöttem, talán elfelejtették modernizálni ezt a technológiát, mert a motion picture képösszemosás 1999 körüli, a panoráma röntgen meg talán 90-es évek eleje. De az új gépekben benne lehetne már több, mint 20 éves technológia.
2021. okt. 4. 17:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok mérnök, mekkorának kellene egy ilyen labdának lennie? Mert akkor már egyszerűbb és kényelmesebb talán a mostani “pipákra” ráharaptatni a beteget.


Egyébként a környező csontos képletekre is kíváncsi ilyenkor a fogorvos. A csigolyákra speciel pont nem, de ez nem jelentős sugárterhelés.

2021. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy nem is film, csak egy berakható műfogsor, aminek üreges a belseje, nincs első fala, a hátsó fala a szájpadlás felől pedig végig film. Ha már így eszembe jutott, mindjárt le is védetem az ötletet.
2021. okt. 4. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Védesd nyugodtan. Talán nem véletlenül nem használta eddig senki ezt a technológiát. XD
2021. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!