Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvoshoz vagy szájsebészetr...

Fogorvoshoz vagy szájsebészetre, kell oltási igazolvány vagy pcr teszt, általános vizsgálathoz?

Figyelt kérdés

2021. okt. 11. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
A tb ellátásban szerintem nem fogadnak csak igazolvánnyal vagy teszttel. A magán fogorvosom akihez több mint 10 éve járok (persze körzete is van), szintén csak így fogad pácienseket. Több orvost felhívtam, a magánrendelések egy része fogad, más része nem. Csak akkor mehetsz biztosra, ha előtte egyeztettél velük és csak magánrendelés.
2021. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Hivatalosan az invazív beavatkozásokhoz kell. Viszont az orvosnak van joga eldönteni, hogy lát-e benne kockázatot.

Az én fogorvosom nem kéri, húzáshoz sem. Szájsebészetre pont ma kértem időpontot, oda kérik.

2021. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos igen. Fáj a fogam, de a fogorvosom azt mondta, hogy nem mehetek hozzá, csak ha be vagyok oltva. Most keresnem kell egy másik fogorvost, aki nem kér ilyen hülyeséget.
2021. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Fogorvosként válaszolok.

Úgy van nagyjából, ahogy a kettes válaszoló mondja. Kivétel az akut, sürgős eset, illetve vannak bizonyos esetek, ahol valóban dönthetek úgy, hogy eltekintek tőle, például kismamáknál nem csinálok belőle gondot.

Egyébként nekem is van főnököm, ő követeli tőlünk, hogy ellenőrizzük. Én nem kívánok véleményt alkotni ezzel kapcsolatban, akinek nálunk nem tetszik valami, azt egyből küldöm is a felettesemhez, hogy vele beszélje meg. Nálunk és az összes kollégámnál (7-en vagyunk, mindenki saját körzettel és magánrendeléssel) kell az igazolvány/ pcr.

2021. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Remélem az összes fogovos, aki elkéri éhen fog halni. Rettentően szemét dolog ez a diszkrimináció. Megtehetnék, hogy ne kérjék, de nem, ők szivatják a pácienst, hogy ha már őket beoltották, akkor dögöljön meg a szomszéd lova is alapon legyen másnak is szar. Pedig ha ők oltva vannak, akkor őket úgyis megvédi a csodaszérumuk, minek kell a betegtől bármit is elkérni? Ők védettek, tehát teljesen felesleges szivatás csak.
2021. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a Fideszmaffiát sikerül 2022-re eltávolítani akkor, ingyenes lesz a per teszt és kevesebb adót kellesz fizetni .
2021. okt. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 5-ös válaszoló!

Engedd meg, hogy fogorvosként reflektáljak az írásodra.

Kezdjük ott, hogy minekután állandóan az a duma, hogy még soha senki nem látott szegény fogorvost, ezért beláthatod, hogy az éhen halás nem fenyegeti általában a fogorvos társadalmat. Azok az orvosok, akik úgymond megengedhetik maguknak azt, hogy szigorúan betartsák a rendeletet, azoknak valszeg nincs szükségük arra a pénzre, amit azok hoznának, akik nem hajlandóak oltakozni.

Aztán: nem a mi csodaszerünk, nem voltunk ott, mikor a koronavírus elszabadult, és az oltóanyaghoz sincsen semmi közünk. Azért vagyunk beoltva, mert köteleztek minket rá, máskülönben nem praktizálhatunk, magyarul a te szuvas fogadat sem tudná senki sem ellátni. Úgyhogy a szó, amit keresel és amit azok keresnek, akik a te válaszodat hasznosnak találták a köszönöm. Köszönitek szépen, hogy minden bizonytalanság ellenére inkább vállalkoztunk erre még úgy is, hogy szinte minden napra jut olyan beteg, aki azzal jön be, hogy ő nem kockáztatja az életét és nem fogja beoltani magát, amivel ugye ő azt szeretné mondani, hogy én jó eséllyel idő előtt elpatkolok és a most 8 hónapos babám árván marad.

Hogy tovább folytassam: a rendeletben valóban van annyi flexibilitás, hogy végeredményben eldönthetem, hogy az adott beteg adott kezelése hordoz-e magába kockázatot. Ahhoz nem kell rakétatudósnak lenni, hogy belásd, az aeroszol képződés igen nagy kockázat. Senkinek nincsen a homlokára írva, hogy milyen vírust nyelt be 2 napja, ami jelenleg is lappang. Nekem tavaly ősszel szinte minden hétre jutott direkt kontaktom olyan emberektől, akik pontosan jól tudták, hogy jó eséllyel koronások, mégis eljöttek, letagadták ,hogy covid pozitív személlyel vannak otthon karanténban, utólag derült ki, hogy így eljött és volt olyan eset, amikor szintúgy ilyen jó indulatú és felelősségteljes beteg miatt 2 hétre bezárhattuk a boltot. A rendelet mögött ugyanis az is ott van, hogy én döntök, de enyém a felelősség is. Magyarán, ha én Kiss Józsefné fogkőleszedését minden ellenőrzés nélkül elvállalom úgy, hogy akkor ott nem látszik betegnek, és emiatt a következő beteg megfertőződik, az első hely, ahol kopogtatni fognak, az az én rendelőm lesz és az első kérdés az lesz majd a bíróságon, hogy miért vállaltam a veszélyesnek titulált beavatkozást teszt nélkül. Nem az én egészségem védelméről szól a rendelet, én oltás nélkül is tudok magamra vigyázni, elvégre ez a foglalkozásom. Hanem a legalaposabb törölgetés és fertőtlenítés ellenére is a levegőben maradt víruspartikulumok fertőznek és mivel nálunk nem nagyon fogsz tudni maszkban ülni, ezért jó esély van rá, hogy elkapod.

Hát ez a helyzet. Csak azt sajnálom, hogy ezt magyarázni kell, hogy ez valahogy nem egyértelmű, pedig nem gondolnám, hogy ehhez rögtön orvosnak kellene lenni, azért ezek nem annyira bonyolult ok-okozati összefüggések. Csak valamiért ebben az országban van egy általános orvos utálat, valamiért mindenki azt gondolja, hogy az én munkám mögött álló tudás annyi, amennyit Átlag Gizi a kanapén ülve egy este alatt is elsajátít és általában azt gondolja Átlag Gizi, hogy én szánt szándékkal rosszat akarok, mert orvosnak ugye csak az megy, aki gonosz. Persze ez az orvos utálat addig a pillanatig tart, amíg nincs nagyon szükség rá, végeredményben azért mindenki nálunk köt ki előbb vagy utóbb. Sajnálom, hogy a mi társadalmunk ilyen irányba halad, és én lettem a közellenség, miközben mint írtam, engem a főnököm kötelez rá, nincs választásom, csak úgy, mint számos kollégámnak nincsen, akik szintúgy valahol valamilyen formában alkalmazottak.

2021. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Köszönjük a fennhéjazó beképzelt dumát, de úgy látom az orvosi egyetem nem egyenlő azzal, hogy valaki képes legyen gondolkodni is. Remélem egyszer lesz majd egy második nürnbergi per, ahol előveszik az összes orvost, aki Mengele módjára befeküldt a hatalomnak és gondolkodás nélkül hajtotta végre annak értelmetlen parancsait.
2021. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hú 7-es, neked aztán látom rendesen átmosták az agyad, hogy ennyire rettegsz mindentől. Tényleg jobb lenne, ha otthon bezárkóznál és úgy várnád a világvégét. Csak a gyereked sajnálom, hogy ilyen idióta szülei vannak.
2021. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm a felvilágosítást. Aki szerint az én, vagy bármelyik kollégám hozzáállása Mengelével együtt említhető, annak rendkívül hiányos az oktatása, ennélfogva én ilyen emberrel vitatkozni nem fogok, nincs kivel.

És kedves utolsó, ha én tudtam személyeskedés nélkül is válaszolni, akkor te is próbáld meg. Ez így nem vita, én felsorakoztattam észérveket, neked meg erre annyi a reakciód, hogy agymosott idióta vagyok. Nem értem, hogy nekem miért ment kulturált stílusban, nektek meg miért nem? Persze, ha érvrendszer nincs, akkor nyilván nehéz kulturált vitát folytatni. Szép napot kívánok nektek!

2021. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!