Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire bíznátok meg egy...

Mennyire bíznátok meg egy frissen végzett, 23-24 éves fogorvosban?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Remélem, nem csak Fb-n látott eddig fogakat...

Jó lenne tudni, hol diplomázott... ilyen fiataloknál érdemes lehet ezeknek utánajárni

2021. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánrendelőben dolgozik, több lenne a bizodalmam, mert - legalábbis ahova én járok - nem vesznek fel akárkit. Igaz, az én dokim nem pályakezdő, de ha ajánlaná nekem, hogy jó szakember, elhinném, mert nem a levegőbe beszél és a klinika sem azért vette fel, mert szép dísz. Vagy ha máshol dolgozik, ami nem magán, de több évtizedes szakember ajánlaná, akkor is megszavaznám neki a bizalmat.
2021. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2021. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Emlékszem, ált. alsó tagozatban kivezényeltek minket fogorvoshoz, sztem többek között azért is, hogy ezeknek a ***oknak legyen kin gyakorolniuk. Hát a fiatal srác olyan jól betömte a fogamat, hogy egy gennyes csomó lett az ínyemben, és később ki kellett húzni azt a fogat. Szerencsére tejfog volt. Ja, és rohadtul fájt is, amikor betömte. 😬Rengeteg egyéb rossz élmény ért orvosok részéről, de valahogy a fogorvosok még ebben a mezőnyben is kiemelkednek (rossz értelemben). Szóval nekem nincs nagy bizalmam bennük úgy általában. :/ A fent említett tapasztalat alapján ennyire fiatalhoz végképp nem mernék menni.
2021. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Hát én a rendelő ajtajáb se mennék be nem hogy be üljek a székbe egy ilyen fiatal,frissen végzett orvoshoz.
2021. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

A fogorvos tipikusan olyan hivatás, amit nem a tapasztalat épít, hanem az egyén rátermettsége/kézügyessége.


Rengeteg 40-50 év körüli balf.sz fogorvos van, nincs meg hozzá a kézügyessége, türelme, tehetsége.


Ennél a hivatásnál ez nem kor függő.

2021. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor még az évtizedes tapasztalattal rendelkező is kontár munkát végez.
2021. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenki volt kezdő. Ha senki sem mer beülni egy fiatal fogorvos székébe, mégis hogyan szerezzen elegendő gyakorlatot?! A bölcsességfogamat egy velem nagyjából egyidős rezidens műtötte ki, nem volt vele semmi gond.
2021. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 26 éves (velem egykorú) szájsebész műtötte ki a komplikált bölcsességfogamat. Szegény megszenvedett vele, csak félig volt kinőve, még a csonttal is össze volt nőve és alapból erős csontjaim vannak, szóval mindent is kellett csinálnia. 45 perc volt összvissz, de közbe olyan kétszer tartottunk 5 perces szünetet - ebben a 2x5 percben kihúzott 2 fogat (mármint 2 pácienset ellátott mellettem hipp-hopp).

Igaz, az asszisztens egy 40es nagyon profi nő volt, de a szájsebészre sem panaszkodhatok, nagyon szépen kiműtötte, nem maradt semmi "maradék" a fogamból és az arcom sem dagadt fel annyira. Nagyon kedves volt és lelkes, látszott, hogy fontos neki, pedig sztk volt.

Először persze megilletődtem, azt hittem, hogy egy tanuló, aki csak a szurit adja be majd gyakorlásnak :D De inkább ezerszer ő, mint a körzeti, ezeréves remegő kezű bunkó "fogorvos", aki már anyám fiatalkorában is hentes becenéven tevékenykedett...


Ha meg csak tömésre, fogkőszedésre mész, akkor meg pláne inkább a fiatal... (Iskolafogorvosom is egy fiatal nő volt, talán 25 körüli lehetett, de nagyon profi volt - azóta is visszasírom, de sajnos már csak a körzetim van vagy fizetek...). Nem a semmiért tanulnak annyi évet.

2021. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit idősebb vagyok ennél, de voltam 23 éves frissen végzett fogorvos.


Utólag visszagondolva igyekeztem mindent úgy csinálni, ahogy az egyetemen tanították és nem adtam át sose összegányolt munkát. Mint amikor egy friss jogsis a Stop táblánál mindig tényleg meg is áll, városon belül 49-nél gyorsabban nem megy, stb. a tapasztalt autóvezetők többsége viszont már lazábban veszi és nem így csinálja.


Arra viszont emlékszem, hogy lassabban dolgoztam és vagy nagyon fiatalos volt az arcom vagy bizonytalan lehetett a fellépésem, mert volt egy-két beszólás öntudatos betegektől, ami nagyon rosszul esett. Az egyik, hogy még hallgatóként beosztottak minket ügyeletre és volt egy-egy páciens, aki hepáliát rendezett, hogy őt hallgató nem vizsgálhatja meg. (Eljön egy egyetemi fogászat ügyeletére, de az ő közelébe hallgató ne is menjen... öntudatos barom...). Vagy egyszer frissen végzett fogorvosként megkérdezte egy eleve "ki ha nem én" típusú páciens, hogy ugye nem most fogok először gyökérkezelni. (Mai eszemmel nem magyarázkodnék neki sem, hanem megmutatnám, hogy merre van az ajtó.)


Nem régen voltam egyébként vért adni és megkérdezték az ápolók, hogy probléma-e, ha egy tanuló vesz tőlem vért. Megengedtem, aztán meg is dícsértem a lányt, hogy nagyon ügyes volt, nem is fájt (kicsit fájt amúgy, de elsőre megtalálta a vénát, úgyhogy gondoltam hadd örüljön szegény)!

2021. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!