Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek fogszabályoztak bölcses...

Akinek fogszabályoztak bölcsességfogat leírná hogy és mint történt?

Figyelt kérdés

tudom hogy minden fogorvosi eset egyedi és az orvos mondja meg mit lehet vele tenni stb, de hátha járt valaki hasonlóan és megoszthatná tapasztalatát.


az alsó sori utolsó két bölcsességfogam el van dőlve elég rendesen, jó pár éve ki lett húzva egy fogam alul és a két előbb említett fognak "volt helye" elmozdulni és most el van dőlve.

azt mondták fogszabályzással helyre lehet tenni.


aki esetleg járt már hasonlóképp, azt kérem írja le hogy lett megjavítva, köszi!



2021. okt. 12. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem a bölcsességfogat nem lehet szabályozni. Sőt, fogszabályozáskor legtöbbször ki szokták húzni, mert útban van.
2021. okt. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van helye, akkor nem piszkaljak. Ugyanugy csinaljak, ahogy a tobbi foggal, kapsz ra brekkettet, drotot es behuzzak a helyere a tobbi fogaddal egyutt.
2021. okt. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

helye van, simán gond nélkül kinőttek mindannyian

köszi az eddigi válaszokat

2021. okt. 12. 00:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Nekem is hiányzott az egyik nagyörlőm és annak a helyére lett behúzva a bölcsességfog. A 6-os hiányzott. A 7-es lett hatos, a bölcsesség meg hetes. Nem volt semmi extra. Raktak rá gyűrűt és szépen bevontatták őket. Volt, hogy gumival, de volt, hogy rugó húzta a fogakat. Azt hiszem külön-külön mozgatták őket.

2021. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

komoly. nekem is nézegette ezt a módszer a fogorvos, de azt gondolta h nem lesz jó mert túl nagy a hely, nem lehet ezt így eligazgatni. viszont nekem is a 6os hiányzik, szóval feltételezem nekem is ez lesz.


és megcsináltatni kellemetlen volt? vagy utána hogy igazodott az mennyire volt rossz?

2021. okt. 12. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezekszerint még fogszabályozás előtt állsz? Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor több helyről kérj tanácsot, mit lehet tenni. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de felnőttként ezt könnyebben kivitelezhető, mint gyerekként. Egyébként csak ezért kell fogszabályzó, vagy van harapási, növekedési rendellenesség is? Megcsináltatni alatt mit értesz? A teljes fogszabályozás, vagy csak a bölcsfog előrébb húzását? Egyébként újból kell kezdenem a fogszabályozást, mert több fog visszarendeződött a helyére. Nem teljesen, de ment vissza.

2021. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

elvileg az előtt állok, azt mondta a fogorvos hogy fogszabályzóval lehetne megcsinálni

gondba vagyok én is hova menjek, kitől tudok tanácsot kérni, 30 vagyok

harapással nincs gondom, eredetileg anno teljesen rendben kinőttek, csak ugye az a kihúzott fog miatt volt hely és eldőltek a sok évnyi rágás hatására

megcsináltatni alatt értem hogy amit lehet vele csinálni hogy jó legyen azt csinálnám, igazából csak az a 2 fog a rossz a többi jól áll

júj nem irigyellek, remélem másodjára sikerül

2021. okt. 12. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Sejtettem, hogy felnőtt vagy. Nem tudom, hol laksz, de a neten biztos találsz fogszabályzó orvost a közelben. Ha netán Bp-i lakos, vagy környéki, akkor könnyű dolgod van. Több helyről tudsz informálódni, válogatni szimpátia, árak, felkínált lehetőségek között. Amúgy koránt sem biztos, hogy teljesen jó a harapásod, csak te hiszed azt. Meg ha tesznek alulra és mozgatják a fogakat, akkor 99% hogy felülre is kell készülék. Aminek viszont borsos az ára. Amúgy engem nem zavar a fogszabályzó a számban, pedig én sem vagyok tini😀
2021. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Termeszetesen ha belekezdesz, akkor szamolj azzal, hogy also es felso fogsorra is kapsz fogszabalyzot, ezt nem uszod meg, muszaj.

Probalj ismerosoktol erdeklodni, hatha valaki tud ajanlani orvost. Ha nem, akkor pedig google velemenyek alapjan nezelodj.

2021. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egerbe szoktak járni csináltatni, de körbenézek

engem se fog zavarni muszájból van :D

köszi mindenkinek a válszokat

2021. okt. 14. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!