Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kilyukasztotta a nyelvemet a...

Kilyukasztotta a nyelvemet a fogorvos...lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam fogtömésen. Egy rossz mozdulatnál borzalmas fájdalmat éreztem a nyelvem alatt, egészen hátul, és vérzett is. Gondoltam, biztos felsértette kicsit a doki, begyógyul hamar.... de még mindig rettenetesen fáj. Nagynehezen sikerült megnéznem a tükörben és egészen hátul, oldalt, van egy kis lyuk a nyálkahártyán a nyelvem alatt, amiben van valami fehér. Egészen úgy néz ki, mintha a kis fehér dolog benne kiállna, mozogna, mélyen beékelődve a lyukba. Létezhet, hogy odaékelődött egy fogszilánk? Vagy az csak a seb? Volt már valakivel hasonló? Hétfőn felhívom a rendelőt, de most eléggé idegesít a dolog.... el tud az ilyen rákosodni?
2021. okt. 15. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Az a fehér valami az alvadt vér. Ne piszkáld.
2021. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Elég újszerű információ, hogy a vér fehér. :) Inkább gennynek gondolnám, pláne ha még mindig fáj. Hétfőn menj vissza. Nyugi, nem rák, hanem seb, ami esetleg elfertőződött. Fogszilánk nem lehet, fúráskor nem keletkezik szilánk, csak por. De azt el tudom képzelni, hogy odatévedt a fúró. (Mért írod, hogy kilyukasztotta a nyelvedet, ha egyszer a nyelved alattról van szó?)
2021. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert pont olyan helyen van ami kb a nyelvem töve/alja.....a nyelvem is meg nem is, nehez meghatározni
2021. okt. 15. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Meggyógyul magától.
2021. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha gennyes, akkor nem gyógyul meg magától. Ki kell tisztítani.
2021. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyálkahártyán a vér fehérre színeződik. Legközelebb olvass utána és utána pontozz le!
2021. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát talán mellékeljél te valami nagyokosságot, mert én akárhogy nézem, nem találok ilyet! Csak nem fehér tán a menstruáció, amikor vér és nyálkahártya távozik? Vagy az orrvérzés az orrnyálkahártyán keresztül? A nyálkahártya kiirtja szegény hemoglobint? Nahát, milyen agresszív!
2021. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

A nyálkahártyán a sebgyógyulás nem úgy történik, mint a bőrön. A nyálkahártya bőségesen el van látva vérrel (ezért rózsaszínű), felépítése egyszerűbb, ezért bár könnyen megsérül, nagyon gyors gyógyulásra képes. Még a legdurvább sebek is heg nélkül gyógyulnak és a nyál is segíti a sejtek regenerációját.

A gyógyulás során a nyálkahártya seb fehéredése nem azt jelenti, hogy a vér fehéredne el (ez abszolút nem igaz), egyszerűen egy felgyorsított sejtgyógyulás történik, magyarul egy teljesen új szövetréteg alakul ki.

2021. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) nagyon érdekes a "vitátok", én tanultam újat belőle, úgyhogy megérte :)
2021. okt. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!