Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magán fogorvosi rendelők hogy...

Magán fogorvosi rendelők hogy tudnak megélni amikor az emberek többségének nincs pénze?

Figyelt kérdés
A legtöbb embernek 200ezer vagy az alatt van a fizetése.Csekkeket kell fizetniük,az élelmiszerek is drágák,miből tellik nekik magán fogorvosra?Hitelt vesznek föl?

2021. okt. 19. 14:23
1 2
 11/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
87%
Ez a többet kéne rá költeni 25 éves mondat, de sosem fognak erre. Inkább a magánellátás a cél. Azért én ismerek sok olyat, akik alig keresnek 150-200-at,de pl. a telefonjuk 200ezer forint, szóval arra van pénz amire akarja.
2021. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11 az részletre veszi a 200 ezres telefonját,nem egybe fizeti ki.Magán fogorvosnál lehet részletekbe fizetni?Törleszthetem havi 20 ezrével a fogpótlás?
2021. okt. 19. 16:01
 13/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem, ott nem törlesztheted, de ha a havi részlet 15-20ezer árura,akkor ezt a pénzt félrerakva 2 hónap alatt megvan belőle egy pótlás. Akinek nincs sok pénze, ő csak így tudja megoldani, más lehetőség nincs, max hitel, de az drágább.
2021. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Nézd kérdező.

Én is "csóró" vagyok, bérből és fizetésbő élek, fizetem a szálákat...

Én is hanyagoltam a fogaimat, és most magán fogdokihoz járok. Kb egy éve álltam bele, fogy rendet kéne csinálni a pofámban. Most ott járok, hogy nagyjából 200-at hagytam eddig a fogdokinál, és eljutottunk odáig, hogy most már csak a pótlás (nem egy fogról beszélünk, hanem egy 10 tagos hídról), és az aládolgozás van hátra.

Ez újabb fél milla lesz, és ez csak a felső fogsor. Bár alul nincs nagy gond, csak pár apró szuvasodás van.

Ezek előre tervezhetőek, van idő felkészülni rá.

De, könyörgöm. Ha te is (velem együtt) tudtad, hogy rosszak a fogaid, miért nem mentél előbb fogorvoshoz?

Én is ezt csináltam, és most iszom a levét.

A másik része. Azért hogy valaki fogorvos legyen, legalább 10 évig kell tanulnia, aztán tapasztalatot kell szerezni, és néhány 10 millát, hogy magánrendelésben tudjon praktizálni.

Szerinted, ez hogyan térül vissza?

2021. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem tetszik hogy a magán orvosokhoz akarják terelni az embereket.A magán orvosoknak is inkább az állami intézményekben kéne dolgozniuk normál fizetésért és akkor nekünk csóróknak se kéne hónapokat várnunk hogy ellássanak minket.
2021. okt. 19. 21:02
 16/18 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem ez a jövő Magyarországon, a magánellátás.

Irtó hosszú várólisták, figyelmetlen orvosok stb.

Ezzel még jobban megosztják a társadalmat,de sajnos nem tudunk ellene tenni semmit.

Van egy nőgyógyász a városunkban akinél ez az év már be van táblázva. Az 5 perces vizsgálat 20 e ft, mégis van betege bőven.

Én egyszer voltam nála,de köszönöm, nekem jó a kórház is.

2021. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező. Nem fog tetszeni, amit most írok, de az legyen világos, hogy alapvetően az a tb, amit az átlag dolgozó fizet, portio minor, vagy annyi sem. Az átlag magyar nyugdíjas élete utolsó 10 évében felhasznál annyi tb-t, amennyit egész életében fizetett. Még egyszer, élete utolsó 10 évében, tehát ebbe nem számoltam bele az előtte leélt mondjuk 60 évet. A szocializmus találmánya ez a kvázi ingyen egészségügy, de mivel egyre tovább élnek az emberek, ebből adódóan egyre többe is kerülnek (nem beszélve az átlag magyar egészségi állapotáról, mint elhízás, dohányzás, rendszeres alkohol fogyasztás stb). Nyilvánvalóan egy teljesen új eü. rendszer lenne a megoldás, például egészségbiztosítók létrehozása az alap tb megtartásával, mely csak sürgősségi, vagy életmentő beavatkozásokat fedezne, mást nem. A világ legtöbb országában megsúgom, így csinálják. A világon nincs még egy olyan, ahol ilyen bőkezű lenne a tb alapú fogászati csomag: foghúzás, fogkőleszedés, tömés, gyökérkezelés, mind tb-re, 18 év és várandóság alatt, valamint nyugdíjkorhatár felett még pótlásra is van kedvezmény (nyilván indokolt esetben). Mivel így ilyen formában ez az eü nem fenntartható, ezért a kormánynak 2 lehetősége maradt: vagy teljesen átformálja az eü-t egy új programmal, amivel egyébként bármelyik kormány azonnal megbukna, hiszen már a 300 forintos vizitdíj miatt kimentek az emberek az utcára. Másik lehetőség, hogy szépen lassan kvázi ellehetetlenítik az eü-t sz@r körülményekkel, amelyek nyilván nem vonzóak a fiatal orvosok számára, akik persze emiatt a magánszférát, vagy külföldöt választják. Mindezalatt valamiféle rendszer elduruzsol, ahol végeredményben valamiféle ellátáshoz hozzájut az ember, de persze sokszor rossz minőségű, baromi hosszú várólistával.


Egyébként annyi észrevételt engedj meg, hogy rengeteg olyan embert láttam már, akinek ott a műszempilla, meg méteres műköröm, de szinte ínyig lerohadtak a fogai. Ha 2 évig nem költene ilyenekre, már jutna egy teljes szájrehabilitációra, amire amúgy nem is lett volna semmi szükség, ha az elmúlt években odadugta volna a képét a körzetes orvosához, aki azért, mégha kontárnak is tartják, egy fogkövet levesz, a sz@r fogat kihúzza, ha a tömés nem is elsőosztályú, de legalább tovább nem rosszabbodik a helyzet. Nem beszélve arról a tényről, amit más is írt: ha iPhone-ra jut, akkor erre is jutna.

2021. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem pl nem lenne az a penz hogy allamiba menjek, kifizetem a magant mindenkeppen!
2021. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!