Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félnem kéne? Help

Rocko9 kérdése:

Félnem kéne? Help

Figyelt kérdés
Szóval lyukas az egyik rágó fogam bal oldalt.Eléggé elhanyagoltam n mentem volna orvoshoz.Aztán végül mikor már nagyon fájt és kezdett feldagadni az arcom akkor elmemtem.Azt mondta azt a fogam már ki kell huzni de mivel gyulladasba van es gennyes az ínyem tőle és felvan dagadva az arcom így várunk pár napot írt fel antibiutikumot.Ki is váltottam szedtem jegeltem az arcom le is ment a dagadás az arcomról de mikor vissza kellett mennem foghuzasra akkor kiderült hogy fogtályog alakult ki az ínyemen. Egy nagy duzzadás van az ínyemen és piros és sárga . Gondolom teli van gennyel. Írt beutalót nekem szájsebeszetre mert hogy felkell vágni az ínyem a fogtályog miatt és utána lehet csak kihúzni a fogam. Most nagyon félek mert holnap megyek szájsebeszészhez de olyanokat olvastam hogy a nyakam is bedagadhat tőle és ettől nyelési nehézségek lehetnek , meg rá mehet a szívemre komolyabb bajok is lehetnek stb. Elkezdtem nagyon félni. Remélem nem fog törtenni semmi baj es holnap a szajsebeszeten megoldjak a problemat es elmullik.Alapból nehebben nyelek pár napja mert fáj a torkom piros is kicsit. És köhögök fáj a mellkasom náthás is vagyok pluszba fujom az orrom egyfolytába. Ez valószinu megfazastol van. Nyugtassatok meg hogy nem lesz semmi bajom :( Volt már valakinek ilyen?
2021. okt. 26. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt. Az ínyfelvágást eddig megúsztam, de az antibiotikumkúrának(ami ilyenkor elengedhetetlen) kétféle kimenetele lehet. Az egyik, hogy a fogon keresztül le tudják engedni a gennyet, a másik, hogy ínyt kell vágni. Mindenképpen menj el a szájsebészetre, mert mindenfajta gócosodás a foggal kapcsolatban rámehet bármely belső szervre, egyszer nekem is ráment, de nem a szívemre. Azért arra kérdezz rá, hogy kell-e speciális röntgen, nehogy átvágjanak valamilyen ideget, amit nem kéne. De ha jó szakemberhez mész/kerülsz, akkor rendbe hozzák minden veszély nélkül.
2021. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Csak nagyon félek. Nem voltam még soha szájsebészeten. És igazából nem is volt még soha fogtályogom se. Ezért parázok remélem nem lesz semmi bajom.
2021. okt. 26. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
A félelem természetes. De nekem már annyi minden volt a fogaimmal(pedig mosom őket rendesen és rendszeresen járok szűrésre), mégis mindig sikerült valahogy rendbe hozni őket.
2021. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem erteni fog a dolgahoz az orvos es nem lesz baj. Azt nem tudja esetleg valaki hogy a fogtalyogom felvagjak es kijon a genny az után fájni fog a fogam vagy ott az íny?
2021. okt. 26. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de kérheted hogy írjanak fel fájdalomcsillapítót.
2021. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta de rettentően fájt. Valami gumit raktak az ínyembe meg össze varták vagy mi nagyon fáj. Holnap reggel kell vissza mennem kontrollra.ott mi fog történni? Kiveszik azt a gumit vagy mi? Az is nagyon fájni fog? :/
2021. okt. 27. 15:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom közben már visszamentél. Nem adtak fájdalomcsillapítót?
2021. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!