Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől vérezhet a fogínyem?

Mitől vérezhet a fogínyem?

Figyelt kérdés

9-10 éves korom óta szenvedek vele. Két különböző maszek orvosnál voltam vele, nemrégiben volt panoráma röntgen is + alaposan átnézték. Sem fogkő, sem ínygyulladás, fogaim rendben vannak, a dokik minden alkalommal megjegyzik, hogy milyen szépek.


Ennek ellenére minden egyes fogmosáskor vérzik, legalábbis elöl. Ahol éppen tartok mosás közben, ott vér is van. 12 éves koromtól 14 éves koromig elektorom fogkefém volt, hátha az a baj, hogy durván mosom (nyilván nem) és azzal is vérzett, és mivel macerás volt töltögetni, így visszaálltam a hagyományos fogkefére.


Mostanság már egy almába sem tudok beleharapni fájdalom nélkül, de még egy keményebb zsemlébe sem, akármilyen szilárdabb étel hozzáér, vérzik és piros lesz, bekönnyezem.


Mivel neten utánanéztem vagy 30 alkalommal, hogy mi lehet a baj, ezért még cukorterhelésen is voltam, ugyanis cukorbetegség tünete is lehet(ett volna) ez a jelenség, de negatív lett hálistennek. Viszont nincs ötletem, hogy mi lehet a baj. Eléggé zavaró, vannak napok amikor nem fogkefével mosom meg, hanem az ujjammal szétdörzsölöm a fogaimon a fogkrémet meg rágózom.


Aggasztó.


2021. okt. 31. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
C-vitamin bevitellel,hogy állsz?
2021. nov. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1# Hónapokig szedtem.
2021. nov. 1. 07:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha viszel be zöldség-és gyümölcs formátumban is,akkor ez nem lehet baj.Esetleg fogínyvisszahúzódás,az ellen meg nagyon nem lehet tenni,csak tényleg nagyon ultra finoman mosni a fogaid.Paradontax fogkrém lehet segít valamit.
2021. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!