Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A lila listerine alkoholmentes?

A lila listerine alkoholmentes?

Figyelt kérdés

Nem látom rajta hogy zero alcohol vagy valami.

A lila amúgy a legerősebb?


2021. nov. 12. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem alkoholmentes, de azt nem tudom, hogy a legerősebb-e.
2021. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig a fogdoki ajanlotta a lilát, aztán mondta, hogy mindegy milyen, csak alkoholmentes legyen 🤔
2021. nov. 12. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A doki sem tévedhetetlen. :) Olvasd el az összetevőket, a víz után a második rögtön az alkohol. Egyébként létezik a lilának is zero változata, az alkoholmentes. De a lényeg bármelyik színnél, hogy zero legyen.
2021. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként miért ajánlotta neked a fogdoki az alkoholmentest? Nekem kifejezetten az alkoholost ajánlotta, merthogy alkoholban oldva tudják igazán kifejteni a hatásukat a fontos illóolajok, amik benne vannak (vagy valami ilyesmi volt a magyarázat :D ), és hogy annyi ideig nincs a szánkban az alkohol, hogy ott bármi bajt okozzon.
2021. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Történt egy kis esésem feltört az állam is, az első 2 fogbók is letört 1 kis darabka. Azt kell gyökérkezelni majd pótolni. Nem tudom miért ihy mondta, nem értek hozzá..
2021. nov. 12. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Van belőle alkoholos és alkohol mentes is (ez halványabb lila). Én még sose hallottam, hogy kifejezetten az alkoholosat ajánlaná egy fogorvos. Épp az ellenkezőjét szokták, mivel az alkohol egy intenzív szájvizes terápia során szárítja a nyálkahártyát, ami sérülékennyé válik. A listerine-ben ugyan valóban azért van haszna, mert az alkoholban jobban oldódik a timol és a többi illóolaj, de ettől még a nyálkahártyát szárítja.

Fogbaleset esetén kímélni kell a fogakat és a környező szöveteket. Az alkohol szárító hatása hosszú távon ilyenkor nem segít, ugyan nem is árt különösebben, de több haszna van az alkohol mentesnek.

(egy dentál higiénikus)

2021. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2021. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen pont a dm elött irtam ki a kérdést, mert már úgy össze voltam zavarodva. Vagy 15 percet álltam ott, hogy akkor most mivan? Minden márkán ott van, hogy alkoholos, vagy nem, csak pont a listerin a kivétel. De még összetevőket sem láttam rajta...

Na aztán meguntam, megkérdeztem az eladót.

Mondta hogy a lila alkoholos, de van belőle alkoholmentes változat is, arra jó nagy betűkkel rá van irva, hogy zero alcohol 😀

2021. nov. 12. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!