Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan távolítják el a foggyök...

Hogyan távolítják el a foggyökeret ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ma foghúzásnál az egyik gyökeret az orvos nem tudta kiszedni viszont eléggé bele törte úgy hogy alig látszik és közölte , hogy holnap reggel szájsebészet.

Eléggé félek , akinek volt hasonló , elmondaná hogyan szedték ki neki.



2021. nov. 17. 17:00
 1/3 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen, hogy kezdő fogorvos addig gyökérkezelte a fogam, míg eltört az egész, majd kiakarta húzni és úgy, ahogy van bele is törte az egészet. Fél óráig bűvészkedett rajtam mindenféle fogóval stb. (vannak ilyen kampós direkt gyökérhúzó szerszámok). De annyira amatőr volt, hogy áthívott egy szájsebész kollégát, aki pillanatok alatt kiszedte a benntört gyökereket. Ám kettő érzéstelenítőt kaptam, de még úgyis brutálisan érezni lehetett, ahogy matat lenn a gyökereknél... de ez még a 90-es években volt, akkor még nem volt ennyire fejlett az orvoslás, mostmár pikkpakk kikapnak mindent nem probléma.
2021. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy foghúzásnál is van.Elérzéstelniti ,aztán megnyitja gyökér környékét.Gyökér fogóval meg kihúzza.Aztán a nagy heget összevarrja.

Igazából fájdalmat nem is érezhetsz,csak kellemetlen.

Kitartást !

2021. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem pár hete gyökérmaradványt szedtek ki. úgy nézett ki az eszköz mint egy szög, egy hegyes szerszám volt és kifeszegette.

semmit se éreztem.

2021. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!