Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után hetekkel kicsi...

Foghúzás után hetekkel kicsi csontszerúsűség áll ki az ínyből?Mi ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy hónapja,hogy a bal felső hetes fogamat kihúzták.Varrni kellett,rendben gyógyult,nem volt fájdalmam,egy hét antibiotikum,két hét után volt varratszedés,minden rendben volt.Kb.egy hete egy kis pont szerű csont(?) áll ki az íny széléből.Nem fáj,nem érzékeny,nem is duzzadt,ha a nyelvem odatéved bökő érzés.Olvastam,hogy ez normális lehet és ráhúzódik az íny,ez igaz?Mert nekem olyan érzésem van,mintha egyre inkább kijebb jönne egy a pici kis csontszerűség.A héten nincs a szájsebész,aki húzta,így legkorábban egy hét múlva tudom megmutani,ha szükséges.Köszönöm a segítő válaszokat!



2021. nov. 23. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet egy kis csont darab. Nekem is volt ilyen, kijött magától.
2021. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csontkinövés, a foghúzás utáni csontosodás eredménye. Nekem is volt ilyen 2 helyen is foghúzás után. A fogorvos azt is "kihúzta" egy kis fogóval, amit meg nem tudott, azt pedig lereszelte. Magától eltűnni nem fog.
2021. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magától elmúlik. Nekem is volt ilyen, totál kétségbeesésben mentem vissza a fogorvoshoz, ő meg nézett nagy szemekkel, hogy mi a bajom. :) Mondta, hogy ez teljesen természetes és ki fog jönni, így is történt.
2021. nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Telefonon az asszisztens azt mondta hogy ez normális.Vagy ránő az íny vagy kijön.Ha esetleg mégsem akkor december közepén ,amikor amúgy is mennék egy másik fogamat csináltatni, megnézik,mindenesetre ezek szerint akut teendő nincs vele..
2021. nov. 23. 14:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. nov. 23. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez csont vagy fog szilánk ami a húzáskor leszakad. Jó esetben kijön, rosszabb esetben fel kell újra tárni, én így jártam tavasszal a bölcsességfogammal. Sok apró kis sószem méretű csontszilank volt a sebben, újra ki kellett tisztítani, utána már hamar gyógyult.
2021. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!