Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fognyaki tömésem van, mert...

Fognyaki tömésem van, mert túl erősen mostam a fogam és elkopott ezáltal kilyukadt?! (Nem tudom pontosan) A bal 2 illetve 3-as fogam. A tömés enyhén elszíneződött egy “csíkban” ezellen lehet valamit tenni? Esetleg újra tömni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg újra kell tömni.

Biztos nem a mosástól kopott el...

2021. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fogmosástól kopott el te “kedves” válaszadó. Fél évente járok fogorvoshoz és magánba tehát még a pénzt se spórolom meg ezen és Ő is megmondta. Szóval ne itt okoskodjál, kösz.
2021. nov. 28. 15:02
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, azért válaszolhatnál normálisabban. És ezeket miért nem a fogorvosodtól kérdezted meg mikor ott voltál?
2021. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg valamilyen harapási rendellenességed van és egymást koptatják a fogaid.

Mosástól? Dörzspapírral vagy drótkefével szoktad?

2021. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Akkor rossz orvoshoz jársz.

Kizárt hogy a fogmosástól elkopjon, akkor a fogorvosoknak sem kéne extrakemény szerszámokat használni, hiszen egy műanyag szívószállal is ki tudnák fúrni a fogad.

Téged átcsesztek, hogy leplezve a saját felelőtlenségüket, téged dicsérve húzzanak ki több pénzt belőled.

Nincs itt semmilyen okoskodás.

Én is magánba járok, de neki nem az az érdeke, hogy minél többször menjek, hanem hogy elégedetten távozzak.

2021. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor mitől koptak el? Alul is el van kopva, azt mondta nem kell még fúrni, de nagyon óvatosan mossam a fogam.

Reggel este fogat mosok, fogselymezek és szájvizet is használok, mielőtt jönnének a mossak fogat kommentek. Sajnos nagyon rossz genetikát örököltem fog szempontból, apámnak talán 2 foga van anyukámnak se jobbak, de neki korona stb. van, azért ő próbál figyelni.

Nagyon aggódom, mert még fiatal vagyok és borzalmasan figyelek a fogaimra, de sajnos mindig előjön valami újabb és újabb dolog. :(

2021. nov. 28. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is "izomból" mosok fogat, de csak a zománc van megkopva kicsit, nincs rossz fogam. Csak fogkőleszedésre járok a fogorvosomhoz. Jah, ő is magánorvos.
2021. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony #1-nek igaza van. A fognyak nagyon sérülékeny, hiszen ott már elvékonyodott zománc van csak a fogon. Ha ínysorvadás is van, akkor már az íny sem védi a fognyakat és bizony a bakteriális plakk pont ott a fognyaknál alakul ki. Kedvezőtlen esetben a dolog már tizenéves korban jelentkezhet.
2021. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Létezik olyan fajta fognyaki szövethiány, amit okozhat túl erős fogmosás, ennek abrázió a neve. Az egyik nagy eszű válaszoló diagnosztizálta a kérdezőnél a harapási rendellenességet. Ez langyos, mert a fog megterhelése (ami következhet akár nem megfelelő harapásból is, de általában fogszorítás, fogcsikorgatás következménye) is okozhat fognyaki szövethiányt. Ennek abfrakció a neve, no de egy ilyen (vagy akármilyen) diagnózist mégis hogy a francban lehetne a látatlanban kimondani?

Az is teljesen biztos, hogy az a nagy eszű válaszoló is téved, aki szerint fogorvos az abrázió diagnózissal akarta lehúzni a kérdezőt, mert a kérdező akkor is ugyanannyit fizet a tömésért, ha abrázió okozta, mint ha abfrakció okozta volna a szövethiányt.


A kérdésre a válasz egybként, hogy ha a tömés a szélen, a tömés és fog átmeneténél színeződött el, akkor jó eséllyel új tömés kell majd.

2021. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!