Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy tömés maximum mennyi...

Egy tömés maximum mennyi ideig tart ki és őrzi meg a színét?

Figyelt kérdés

Nos 17 éves vagyok,és van egy pár tömött fogam.

Azt olvastam hogy a tömések idővel kiesnek,vagy alászuvasodnak,esetleg elszíneződnek.

Ilyen problémáim nincsenek,kerülöm a színezékes és savas italokat,csak annyit szeretnék tudni,hogy minden esetben max 15 évet bír ki egy tömés kiesés illetve elszíneződés nélkül,vagy helyes táplálkozás,és szájápolás mellett ez még tovább eltolódhat ?Ha igen akkor max meddig,töméscsere nélkül akár 30 évig is ?

Fehér tömésről és nem gyökér-kezelt fogakról van szó.

Csak attól tartok,hogy az évek során majd a foganyagom "elfogy" ha újra kellesz tömni és megint csonkítani az egészséges fogtest részét.



2016. júl. 28. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt lehetetlen előre megmondani. Elszíneződni nem nagyon fog. Vannak tökéletes töméseim amik több mint 20 évesek (sőt egy amalgám is, az minimum 25). Volt ami egy év után kiesett (a tömés, nem a fog :) ). Sajnos amit írsz, az teljesen jogos felvetés, előfordul. Ezért is fontos minél gyakrabban megnézetni őket, hogy minél kisebb részt kelljen kifúrni.
2016. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jó hallani :)
2016. júl. 28. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A tömések el nem szoktak színeződni, inkább az szokott lenni hogy a fog színeződik el (tea, dohányzás stb miatt) de azon meg simán lehet segíteni ugye.

Nekem is van egy 10éves tömésem és nincs semmi baja. Fél évente a doki ránéz és ennyi :) Viszont van tényleg olyan hogy alászuvasodik, kiesik,de ez szintén megelőzhető ellenőrzéssel.

2016. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!