Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Voltatok már úgy hogy,fog...

Voltatok már úgy hogy,fog fúráskor nem adott a doki érzéstelenítő injekciót?

Figyelt kérdés

Körzeti fogorvosok előszeretettel NEM adnak injekciót és rettenetes rossz emlék mert fajdalmas emlék minden fúrás!


Esetleg ha kifizetem pluszba akkor ad vajon?



2021. dec. 3. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felszólítod, hogy adjon. Nem fizetős az injekció. Olyan nincs, hogy nem ad.
2021. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az én párom mindig kifejezetten kéri, hogy ne is adjanak neki, tőlem meg megkérdezik, hogy szeretnék? Tehát nem automatikusan adják. Oké, van xar emléked, és? Nem muszáj ott ülni és tűrni, már nagy vagy, kinyithatod a szád, kérheted az érzéstelenítőt, vagy felállsz és elmész.
2021. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden alkalommal adott. Gyerekkoromban viszont mikor iskolafogaszatra vittek, akkor nem adtak mindig. De kibírtam valahogy, és nem okozott olyan nagy traumát. De az injekció beadása néha jobban fájt, mint maga a kezelés, ha úgymond rossz helyre adták be az érzéstelenítőt. Manapság viszont már olyan érzéstelenítők vannak, amelyekből nagyon kevés kell, és azt is alig érzem, mikor belenyomja, és szinte azonnal hat, ki se kell menni a váróba kb 10-15 percre, mint régen, hanem elszámol 30-ig, és már el is zsibbad.
2021. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Direkt nem kérek soha, szimpla fúráshoz-töméshez nekem nem kell. Ha már úgyis a székben ülsz és eleve nyitva van a szád, nyugodtan szólhatsz az orvosnak, hogy kérsz érzéstelenítőt.
2021. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

"Körzeti fogorvosok előszeretettel NEM adnak injekciót "

Ez egyáltalán nem igaz. Azért mert találkoztál 1-2 ilyennel, vagy találkoztál olyannal, aki állítja, hogy így volt, még hazugság. Körzetes fogorvos vagyok 6 kollégámmal együtt (nem sztk-ban, magánépületben), maximum olyan fordul elő, hogy felajánlom, hogy ehhez a kicsi lyukhoz nem adok szurit, mert tovább tartana azt beadni, mint ameddig a kellemetlen rész tart, de az még nem jelenti azt, hogy menet közben nem lehet kérni. Nálam még több különböző ízű érzéstelenítő zselé is van szúrás előtt, még aközött is lehet válogatni.

Ha én is így általánosítanék, akkor azt mondanám, hogy a férfi páciensek milyen gyámoltalan szerencsétlenek, mert anyuci kér nekik időpontot és amúgy is jóval igénytelenebbek, mint a nők, ráadásul hisztisebbek is, eddig az a pár ember, aki eldobta magát a székemben, mindig férfi volt. De azért, mert vannak néhányan ilyenek, még tán csak nem mindenki viselkedik így és nem úgy fogadok minden férfit, hogy itt van egy újabb anyám asszony katonája.

2021. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem már volt, bár hozzá kell tennem hogy az a fog el volt halva :)

egyébként igen, kérni kell ha nem ad, bár szerintem alapból szoktak adni.

2021. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

5/6 azt hiszem férre érti.

Többek közt eddig 1 körzetihez jártam.

Elköltöztünk -most kiderült ugyan oda tartozok....

Inkább kivárom hogy a maszek adjon időpontot de ehhez a henteshez többet nem megyek (kerül amibe kerül)

Örülök hogy maga nem ilyen be állítottságú és meg kérdezi .

2021. dec. 5. 08:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kérdezi meg, te akkor is kérhetsz, kérdező!
2021. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is nyisd ki a szád és kérd.

Ha ő nem ad(de ezt erősen kétlem) vagy nem kérdezi te mond hogy adjon ha úgy gondolod kell. Ha ad de még mindig érzed amit csinál szólsz és ad még.


Én se szoktam kérni én már előre mondom hogy nekem ne adjon.

Mert még a tű látványától is össze esek.


És képzeld én annyit veszekszek a fogorvosnál hogy ne adjon.

Akar adni és én nem kérek és ezen veszekszünk negyed órákat.

Mondja hogy anélkül fájni fog és úgy nem csinálja de vegul mindig addig mondom hogy csinálja míg megcsinálja és inkább anélkül mint meglassam a tűt és rosszul legyek. Akkor inkább az a fél óra- óra fájdalmat kibíromintsem

2021. dec. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kibírom mintsem megszurjon vagy tűt lássa
2021. dec. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!