Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kisfiam 3 éves, reggelente...

A kisfiam 3 éves, reggelente együtt mosunk fogat. Ö idönként lenyeli a habos fogkrémet... Hogy vegym rá, hogy ne tegye ?

Figyelt kérdés

#kisgyerek #fogmosás #fogkrémet lenyelni
2021. dec. 12. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan lenyelheti, azért vannak gyerekfogkrémek
2021. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

3 évesen alig ha fogsz ráhatni, hogy ne nyelje le.

De nem is lesz tőle semmi baja.

2021. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Legfeljebb tönkre megy a mája.
2021. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi, szerintem sem lesz töle nagy baja, csak, háááát....

ugye reggel még éhgyomorra fogpasztahabot enni nem igazán szép dolog...

2021. dec. 12. 14:25
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Le lehet pontozni, de olyan valamit, ami emberi fogyasztásra nem alkalmas, huzamos ideig leküldeni a szervezetbe, bizony károsíthatja a májat, ami ugye a méregtelenítést végzi.

Még a túl sok zsíros étel is zsírmájat okozhat, pedig az ennivaló.

2021. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekfogkrémek fluorid mentesek, pont azért hogyha lenyeli a gyerek akkor semmi baja ne legyen tőle. Az az általános ajánlás hogy ha már ki tudja köpni, nem nyeli le a fogkrémet a gyerek, akkor használhat nyugodtan borsónyi mennyiségű felnőtt fluoridos fogkrémet is. Persze ennek ellenére azért érdemes neki mondogatni hogy nem szabad lenyelni a fogkrémet, bár valószínű ezt megteszed :) nem kell aggódni semmi baja nem lesz
2021. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
tényleg nem lehet megértetni egy 3 éves gyerekkel hogy ne nyelje le vagy csak ti nem tudjátok elérni?
2021. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7#

A gyerekek kb 6 éves korukig imádják megenni a fogkrémet mert finom..... nem, egy 3 éves gyerek még legtöbbször nem érti meg hogy ki kell köpni; illetve nem tud megfelelően öblögetni sem. Úgy mint ahogy 5 éves korig orrot sem nagyon tudnak önállóan fújni és a feneküket kitörölni..... 3 éves gyereknél ebben semmi meglepő nincs, nem tudom miért kell ilyen szemrehányó megjegyzést írni, ha nem tudsz érdemleges választ adni a kérdésre.

( fogorvos vagyok egyébként, iskolafogászaton dolgozom, 6os válaszoló voltam )

2021. dec. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kszi az eszmefuttatásokat, de az az alapkérdésem, hogy: hogy szoktassam le róla ?
2021. dec. 17. 01:16
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

nyomjál nagyon kevés fogkrémet pl


a tejfog tisztítás egyébként is egy olyan dolog, ami nem élet halál kérdése, de nyilván a fogkrém és fogkefe eladást növeli.


persze nekem nincsen gyerekem.


Csak belegondolok hogy egy nagyon intelligens ember hogyan oldaná meg a kérdéskört. Ehhez az kell hogy értsd hogy a gyerek mit érez és milyen megküzdési cél van mögötte hogy lenyeli, és le tudja fordítani a gyakorlati célokat úgy hogy a gyerek érzelmileg tudjon hozzá viszonyulni ugyanakkor tanuljon is.


Én 1 éves koromból már emlékszem dolgokra, de a fogmosásra és egyéb alap dolgokra nem. Viszont arra igen, hogy csak a NEMSZABAD meg a büntudatkeltés mentén próbáltak velem megértetni dolgokat.


Sosem magyaráztak el semmit úgy hogy egy gyerek tudjon hozzá érzelmileg viszonyulni. Az én szüleim midnig a saját érzelmeiket és egzisztenciális kríziseiket vetítették ki rám, persze azt is magyarázat nélkül.


ehhez egy KISGYEREK hogy tudna viszonyulni?

2021. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!