Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor már egyedül jártál...

Amikor már egyedül jártál iskolába (általános- és középiskolába), reggelente anyukád készített neked reggelit és beszélgettetek vagy egyedül készültél reggel, amíg ő aludt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem olyan szomorúak voltak ezek a reggelek és kíváncsi vagyok, más családokban is így van-e. Anyukám még aludt olyankor. Vannak emlékeim arról, amikor még kisebb voltam, hogy a kanál csilingelésére ébredek, ahogy anyukám kevergeti a bögrében a teánkat és együtt reggelizünk. De olyan 10-11 éves koromtól fogva már nem kelt fel velem, egyedül ébredtem, egyedül reggeliztem és indultam el. Ő még olyankor aludt.

#együtt #anya #reggel #reggelizni
2021. jan. 3. 02:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
75%
Már elsős koromban is egyedül jártam suliba, édesanyám soha nem készített reggelit, mert alsóban kaptunk a suliban, később pedig nem igényeltem, nem szoktam reggelizni. De mindig ő indított suliba, beszélgettünk, megcsinálta a hajam, meg ilyenek.
2021. jan. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%
Nekem mindig felkelt.
2021. jan. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
97%
Anyukád háztartásbeli volt? Az enyém már csak azért is fent volt, mert neki is be kellett érnie 8-ra munkába, mint nekem az iskolába.
2021. jan. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem dolgozott reggel és otthon volt akkor mindig felkelt.

Kaját vittünk magunkkal de azt volt hogy én csináltam meg magamnak és az öcsémnek is előző este

2021. jan. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Olyan 14 éves koromig dolgozott, de helyben volt a munkahelye, nem kellett neki olyan korán kelni, mint nekem. Utána viszont leszázalékolták és többé nem járt dolgozni. Kíváncsi vagyok, a többi anya meddig kel a gyerekhez reggelente. Én is elsős koromtól egyedül jártam suliba, de úgy emlékszem, hogy 9-10 éves koromig ő ébresztett.
2021. jan. 3. 02:36
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
Beszélgettél már vele erről azóta, hogy milyen érzéseid vannak ezzel kapcsolatban?
2021. jan. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Már nem él. Azt megfogadtam, hogy én kelni fogok mindig a gyerekemhez, akkor is, ha már egyedül jár iskolába. Mondjuk ő nem tudom mikor fog egyedül járni, jövőre lesz elsős, de kizárt dolog egyelőre, hogy elengedjük egyedül.:))) Viszont hiába fogadtam meg, rájöttem, hogy nagyon sok hasonló magányos reggelt okoztam már így is a gyerekemnek. Természetesen ha oviba megy, vagy én vagy az apja kel vele. De amikor itthon vagyunk, betegség vagy szabadság miatt, számtalanszor előfordul, hogy ő előbb kel, mint én, akár órákkal korábban, mire én fel bírok kelni.:( Bekapcsolom neki a TV-t, vagy elé teszek valami reggelit vagy nem, feljebb öltöztetem és alszok tovább. Semmivel se vagyok jobb anya, mint az én anyám volt. Azt hittem, jobban fogom csinálni. Alvászavaros vagyok, nem tudok aludni nagyon sokszor éjszaka és ezért nem tudok felkelni reggel. Leterít a depresszió, ami anyámon is erőt vett. Pedig annyira szerettem volna jobban csinálni.
2021. jan. 3. 02:46
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyél erőt mégis magadon, mert egyszer tudod csak megtenni
2021. jan. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk sosem volt olyan, hogy anyukám ne lett volna fent, mikor én felkeltem. Sőt, mindig is mondogatta, hogy nem tudja elhinni, hogy van olyan szülő, aki nem kel fel akkor, amikor a gyereke is felkel reggelente az iskola miatt. Szóval őneki alap volt az, hogy mindig felkel reggelente. Már elsős koromtól kezdve egyedül jártam az iskolába, szóval nem azért kelt fel soha sem, hogy elvigyen. Mondjuk az évek során a reggeli beszélgetés, meg minden átváltozott arra, hogy miután felkeltem, bementem a fürdőszobába elkészülni, és addig ő elkészítette a kávém, majd utána felmentem a szobámba elkészülni. És ennyi volt. Viszont ettől függetlenül ő mindig felkelt velem együtt minden nap. Sőt, már előttem fent volt mindig 1 órával. Egyszer volt olyan talán az évek során, hogy egész nap feküdt, mert beteg volt. De amúgy hiába aludt csak pár órát egy éjjel, minden egyes nap felkelt, mikor én. Pedig az aztán nem volt könnyű, mert egy időben reggel 4-kor keltem. Sajnáltam is őt érte, hogy miattam ő is csak 3-4-5 órát alszik, de hiába mondtam, hogy ne keljen fel, ő akkor is felkelt.


Amúgy még van időd. Jövőre lesz elsős, még nem vagy elkésve semmivel sem. Lehetsz jó anya, csak tenni kell érte. Nem kell már most temetni a dolgot, hanem a depresszióval kéne valamit kezdeni.

2021. jan. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
90%

A mai világban már necces is olyan pici gyerekeket egyedül elengedni, de régen más volt :)

Ugyan, attól nem vagy rossz anya hogy később kelsz ha nem kell sehová menni! A gyerekek mind ilyenek, ha nem kell kelni akkor fent kukorékolnak már hajnalok hajnalán, és az egész héten dolgozó, kimerült felnőttek nem mindig tudják velük tartani az iramot.

Ahogy írsz, abból látszik hogy jó anya vagy, és a lehető legjobban akarod csinálni, biztos vagyok benne hogy nem úgy éli meg, ahogy te élted meg hogy egyedül kellett készülődnöd. Az más mikor gyerekként akkora felelősséget kell vállalnod hogy időben elkészülj és elindulj a suliba egyedül, ha nem kell menni sehová akkor nincs rajta felelősség, szerintem még élvezi is ezeket a laza tévézgetős reggeleket.

Nekem akkor voltak ilyen reggeleim, amikor hétvége volt és édesanyám a konyhában tevékenykedett már korán reggel. Élveztem hogy egy kicsit felnőttnek érezhetem magam, egyedül tévézhetek, és nálam lehet a távirányító :)

2021. jan. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!