Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még van itt olyan aki nem kér...

Még van itt olyan aki nem kér érzéstelenítő fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Eddig nem kértem és így borzalmasan fájnak a kezelések.

Valamit muszáj csinálnom hogy ne fájjon mert félek a tűtöl és nem akarom hogy szurkaljanak.


Érdekelne hogy van e még olyan aki nem kér, és mit csinál hogy anélkül ne fájjon a kezelés.



2021. dec. 13. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
csak nagyon kevesen olyan hülyék, hogy ne kérjenek
2021. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt választásom a tb-s seggfej meg se kérdezte. Közben a combomat csípem hogy a 2 pont között oszoljon el a fájdalom.
2021. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig nem kértem és így borzalmasan fájnak a kezelések."


Én meg süket vagyok és hangtechnikus akarok lenni, kb. ilyen szintű a kérdésed. Kérj érzéstelenítőt.

2021. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Mielőtt szúr már előtte érzésteleníti azt a részt, ahol szúrni fog. Így csak egy feszítő érzést fogsz érezni. Pár pillanat az egész. Magam is irtózom a tűktől, de inkább érzésteleníttetem, mint a kezelés fájjon. Nem kell félni. 😊
2021. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem mész pszichiáterhez?

Az, meg, hogy hosszú percekig, negyed óráig a falat kapard a fájdalomtól azért, mert nem bírsz elviselni 5 másodpercnyi, annál lényegesen kevésbé fájú szúrást, az irracionális hülyeség netovábbja. Egyébként a hipnózis az alternatíva, ha meg bírod fizetni.

2021. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én direkt szólni szoktam, hogy nem kérek. Nálam még 12 óra múlva is tart a hatása, amit szörnyen utálok, nem érzem a fejem. Ezért nem szoktam kérni, én simán bírom nélküle, mondjuk elég jók a fogaim, nem szoktak nagy dolgokat csinálni.
2021. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerd, hogy a szuras helyet fujjak le lidokainnal, ugy a szuras sem fog fajni.
2021. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Hala az egnek nem vagyok a magam ellensege es kerek.

Ki szereti amugy a tuket? Szerintem senki. Konkretan kb 10 masodpercnyi kellemetlen erzest (amig beszurja az erzestelenitot) elcserelsz 20-30–60 percnyi tomeny szenvedesre.

Gratulalok :D

2021. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos vagyok. Egy kisebb tömésnél még meg szoktam kérdezni a pácienst hogy kér-e szurit, mert ha nem akar több órát zsibbadni, akkor lehet kibírja anélkül is az adott kezelést. Viszont van az a szint, amikor sajnos ez már nem kívánságműsor, az érzéstelenítő nem csak arra jó, hogy a fájdalmadat megszüntesse, hanem megelőzzük az esetleges baleseteket, hogy pl egy hirtelen váratlan fájdalom esetén ne rántsd el a fejed reflexből, amikor 300.000/perc fordulattal pörög a szádban egy fúró. Ez nagyon nagyon veszélyes.

Alternatív megoldás a bódítás, már több magánfogászaton alkalmazzák, esetleg érdemes lehet olyan helyet keresni. Legvégső esetben altatás, de ez nagyon ritka, leginkább súlyosabb testi/szellemi fogyatékosoknál szokták alkalmazni klinikákon.

2021. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csodálom, hogy létezik olyan fogorvos, aki bevállal úgy nyilvánvalóan fájdalmas kezeléseket , hogy a páciens fasza gyereknek hiszi magát és nem kér érzéstelenítést. Ahogy előttem írta a fogorvos, normális szakember ebben az esetben nem vállal és kész. Egyszerűen nem vállalja annak a kockázatát, hogy belekapjanak a kezébe és a fúró a beteg szemében kössön ki, mert az a fájdalomra reflexből akkorát ugrik.
2021. dec. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!