Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cirkon korona 5 évet bírt. Ez...

Cirkon korona 5 évet bírt. Ez normális?

Figyelt kérdés

Frontfogak sajnos. Első kettő felül. Elvekonyodtak nagyon majd elrepedt, eltort, végül korona lett sajnos.


5 év után most leesett, a doki visszatette, azt mondta hogy kb fél, egy évet ki fog bírni. Egy hetet se bírt, a benne lévő üvegszalas csap eltort.


Most újra vissza lett ragasztva, de rettegek, hogy megint leesik. Pedig mosom rendesen, szajvizet használok, nem harapok vele, inkább feldarabolok mindent és hátul ragok csak.


Most el vagyok keseredve, azt mondta a doki, hogy a mellette lévő kettőt is le kell csiszolni, így egy 4-es koronát kapok.


Nekem ez a korona egy remalom, főleg hogy folyton attól félek, mikor és hol esik le.


Nincs erre valami tartósabb, normális megoldás?


2021. dec. 22. 19:14
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%
Nem jó hír, mert koronából az a legellenállóbb elvileg. Gyakorlatilag meg rácáfoltál. Véleményem szerint rosszul van kidolgozva, mert ha valahol feszül vagy nem egyenletes a terhelés elosztás, akkor lehet ilyen, 5 év egyébként nem rossz. Újat kell csináltatni nem cirkonból,mert a cirkon egy kemény anyag, nem annyira rugalmas.
2021. dec. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Igen én is úgy érzem hogy nehéz és nagy ez a cirkon korona a kicsi csonkhoz képest. Csak ugye erre mondják, hogy akkor az ínyednel nem látszik, hogy korona, ha esetleg az íny visszahuzodik.


Mindenhol azt olvasom 10-15-sőt 20 évet is bírt a korona, ehhez képest én el vagyok szontyolodva hogy csak 5 évet bírt, plusz hogy még két fogamat le akarják csiszolni hogy 4-es híd legyen...

2021. dec. 23. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!