Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális az,hogy fogkőleszedés...

Normális az,hogy fogkőleszedés után nem tudok rendesen enni?

Figyelt kérdés
Ma voltam leszedetni a fogkövet.Már nagyon éhes voltam mire hazaértem,csak egy banánt akartam enni,azt is csak nehezen sikerült.Nem tudok rágni az alsó fogaimmal,fáj az ínyem ha hozzáér a foghoz az étel.Sajnos elég vastagon volt a fogkő az alsó fogaimon,az ínyemre is ráhúzódott már.Ezért nem tudok rágni az alsó fogaimmal?Ezért tudok csak nehezen megenni még egy banánt is?

2021. dec. 13. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Normális.
2021. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta a fogorvos ehetek.De 4 órát így is vártam azért.Addig nem ettem,nem ittam semmit.Most viszont elég rossz volt még egy banánt is megenni:(
2021. dec. 13. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél évente érdemes elmenni, akkor gyorsan végzel és utána nem lesz ilyen problémád. Nem utolsó sorban nehezebben alakul ki szuvasodás és fogínysorvadás.
2021. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna hogy teljesen fájdalommentes,már rég elmentem volna.Féltem,közben meg nem is fájt egyáltalán,csak néha kellemetlen volt.Ha hamarabb mentem volna,most tudnék rendesen enni:(
2021. dec. 13. 21:27
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Este mosd meg a fogadat és nagyon alaposan öblögessél valami normális szájöblítővel. Lehetőleg alkoholmentessel, akkor nem fog csípni (tehát nem Listerin), a Lacalut nagyon jó például. A szájöblítő szépen összehúzza a pici sérüléseket és fertőtlenít, reggelre várhatóan jól leszel. Ha egyáltalán semmilyen szájöblítő nincs otthon, de van whisky, pálinka vagy vodka, akkor ezek is jó fertőtlenítők, de csípni fog.
2021. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Corsodyl szájöblítő van itthon,az is jó?Alkoholmentes,menta ízű.Azzal is öblögethetek?
2021. dec. 13. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
A Corsodyl maga a tökély, nem is mertem írni, biztos voltam benne, hogy nem lesz. :)
2021. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az is a baj,hogy csak kemény sörtéjű fogkefém van itthon.Mindig azt nézem hogy olcsó legyen a fogkefe,így mindig kemény sörtéjűt választok:(
2021. dec. 13. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem érdemes ezeken spórolni. Fogkrémen sem, nagyon nagy a különbség közöttük sajnos. Curaprox fogkefét érdemes kipróbálni, arany áron mérik (1300-1400 egy darab), de nagyon puha, rendkívül sűrű sörtéjű, így normálisan fogat lehet vele mosni. Mióta ilyet használok alig van fogkövem.
2021. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Még normális, reggelre jobb lesz. Egyébként a kemény sörtét is tudod puhítani, vegyél műfogsor tisztító pezsgőtablettát, és áztasd be ilyen vízbe a fogkefét.
2021. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!