Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval rághatok a...

Fogszabályzóval rághatok a hátsó fogaimmal? Nem fog leesni a gyűrűm?

Figyelt kérdés

Sonkás-sajtos-margarinos zsemlét vacsoráztam. A zsemle külső részét letéptem és apró darabokra tépve elrágtam, a maradékot odaadtam a kutyának és csak a zsemle belét ettem a feltétekkel.


A sonkás-sajtos-margarinos zsemlebélbe már bele tudok harapni az első fogaimmal, bár nem túl kellemes érzés és amint beleharaptam elküldöm a bal oldalra (a jobb oldalamon az egyik fogaim még mindig nagyon fáj ha ráharapok.


Viszont egyrészt rágásnál mindig úgy érzem hogy nyom a gyűrűs fogam (nem fáj, csak nyom, mintha telemenne kajával ott a fogaim között) másrészről evés után fura érzésem van a gyűrűs fogamnál, néha kicsit fájni is kezd evés után 10-20 perccel, de nem sokáig.


Rádásul az előbb úgy éreztem mintha megmozdult volna a gyűrű, amíg ettem, és most is olyan érzés mintha lecsúszott volna, de megnéztem, ugyanúgy van ott és nem mozog.


Lehet hogy a gyűrű a rágástól leesik? Érdemesebb inkább az első fogaimmal rágnom? Vagy a gyűrű nem tud leesni csak még szokatlan az evés és igazából mindegy melyik fogammal rágok?


(Már szerencsére nem kell pépes étel, mert nem fáj a rágás, de most egyszerűen félek az étkezések előtt, mindig fogdosom a fogaimat, hogy a gyűrűk meg a brackettek rendben vannak-e)


2021. dec. 27. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Írásodból ítelve nemrég kaptál fogszabit, ami eléggé kellemetlen, tapasztaltam 7 éves tortúrám során😂.


Nyugodtan egyél ahogyan jólesik, eleinte fáj, de pár nap és megszokod teljesen. Rághatsz akárhogyan, nem fognak leesni a gyűrűk, de még mozogni sem fognak, jó erős a ragasztó. De akkor sincs baj ha esetleg leesnének, vagy megmozdulnának, felhívod a fogászatot, és jó esetben még aznap visszapakolják.


Egyszer leesett nekem egy ilyen kis brackett almától, de visszarakták, és utána nem volt semmi baj soha az almától sem

2021. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!
2021. dec. 28. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!