Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó felrakása után...

Fogszabályzó felrakása után meddig fog fájni illetve ez a feszítő érzés lenni amitől nem tudok enni? És miket nem lehet enni inni amíg le nem veszik a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
hát nekem általában 2-3 nap alatt múlt el. de ahogy egyre egyenesebbek lesznek a fogaid ez az idő egyre csökkenni fog. nekem ilyeneket mondtak, hogy ne egyek(ettől függetlenül nem tartottam be, és mégsem lett semmi gáz belőle): rágó, rántott sajt, ragadós dolgok, nagyon kemény dolgok (pl krumplicukor. na jó ez egy extrém példa xD) meg még nem tudom. jó hosszú volt a lista.
2010. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne harapj be az ennivalóba pl. kifli, hanem tépj le belőle és úgy edd meg. Ez mindenre érvényes. Almába se harapj bele.
2010. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi: bele az ennivalóba
2010. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ne harapj be az ennivalóba pl. kifli, hanem tépj le belőle és úgy edd meg. Ez mindenre érvényes. Almába se harapj bele."

És meddig amíg még fáj a fogam vagy 10 hónapig?

2010. szept. 10. 06:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Addig amíg fent van a fogszabályzó, mert amikor beleharapsz valamibe akkor letépheti a fogszabályzót vagy elállíthatja.
2010. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem 2-3 napig fájt, másnap a virslit sem bírtam megenni, annyira megkínzott a fogorvos...

de attól is függ, hogy mennyire fáj, hogy mennyire húzta meg illetve a ragasztásnál mennyire nyomta meg a fogadat.

Nekem 4 évig volt fenn, és rágóztam is meg almát is ettem, nyugodtan egyél majd almát vagy bármilyen harapós gyümölcsöt, amikor már nem fáj( baromság, hogy kitépi... xD)

a zsemlét is nyugodtan lehet harapni, semmi gáz nem lesz tőle...

A rágóval csak azért vigyázz, mert szépen beletud ragadni a fogszabiba xD szépen megjártam egyszer, nem győztem itthon kiszedegetni a rágódarabkákat =D xD

Jobbulást, és sok sikert! :)

2010. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A rágóval az a jó, hogy nem nagyon szoktam.
2010. szept. 11. 19:43
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy a fogszabályzó feltevése nem fáj,csak elég kellemetlen annyi ideig nyitva tartani a szád.Aztán kb.4-7 napig fáj egy picit,de akkor sem nagyon!
2011. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!