Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyakori dolog a felnőtt...

Gyakori dolog a felnőtt fogszabályzás?

Figyelt kérdés
Én idáig csak 1-2 felnőttet láttam, aki fogszabályzót viselt, pedig rengetegnek kéne, köztük nekem is .

2022. jan. 11. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én ahova jártam ott kb minden 2. páciens felnőtt volt. 25-50 ig kb. Igen rengeteg embernek kéne de tojnak bele. Meg "erre a kis időre minek már" felfogás van. Én is megkaptam ezt egyik munkatarsamtól pedig csak 24 voltam amikor feltették.
2022. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
cseszegetett, mert fogszabid volt? Gondolom neki se voltak tökéletes fogai ..
2022. jan. 11. 13:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem cseszegetett de megjegyezte. Plusz ugye nem 2 ft és mikor elmondtam, hogy mennyibe kerül majd kb a végre akkor kaptam ezt a megjegyzést.

Természetesen neki is görbe fogai vannak. De ha megnézed a lakosság kb 90%-nak fogszabi kéne.

2022. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

bírom, amikor kiakarják oktatni az embert, hogy mire költse a saját pénzét :D Főleg, aki az egészségére költi..


A legtöbb ilyen elcigizik havi 30-50 ezret általában

2022. jan. 11. 13:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyakori a fogszabályozás a felnőttek között is. Ahova én járok, ott a pácienseknek több mint a felét teszik ki. Ennek oka részben az, hogy akkora tudják összegyűjteni az ehhez szükséges pénzt, másrészt pedig manapság egyre fontosabb az esztétikus mosoly.

Ha megvan rá a pénz, akkor nyugodtan vágj bele, a végeredmény kárpótolni fog az esetleges kellemetlenségekért. Hülyékkel és mindenbe beleokoskodókkal ne foglalkozz... Sosem ciki, ha valaki erre költi a pénzét. Az a gáz, ha valakinek nagyon görbe/kusza fogai vannak, és nem tesz ellene semmit, pedig lenne rá pénze bőven.

Én 23 vagyok és kivehető sínes fogszabályzóm van. 3-4 hetente kapok újabb síneket, a kezelés kb. 1 évig tart. Azért láthatsz kevesebb fogszabályozós felnőttet, mert többen azt a megoldást választják mint én: átlátszó sínes, vagy a belső fogívre rakott fogszabályozó. De egyáltalán nem ciki a hagyományos fogszabályozó sem, csak aki megteheti, általában azt a készüléket választja amelyik nem igazán látható/kevesebb kellemetlenséggel jár.

2022. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Gyerekként nagyobb sikereket lehet elérni, amikor még nőnek az állcsontok. Felnőtt korban gyakran csak műtéttel lehet tökéletes eredményt elérni. Ennek ellenére egyre népszerűbb a felnőttkori fogszabályozás.
2022. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sok a felnőtt, mert ők már megtehetik, hogy kifizetik.
2022. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is kellene pl, de nem csináltatok, mert nem vészes, csak esztétikai probléma. Az orrom is görbe mégse műttetem, és a férjem biztos örülne ha nagyobb melleim lennének, mégse csináltatom meg.

18 éves korig van a fogszabályzóra TB támogatás, olcsóbb mint egy szemüveg ára, nyilván kihasználja az akinek (a szüleinek) ez fontos. Ha a mellplasztika lenne mondjuk 20 és 25 év között kedvezményes arra is sokan akkor jelentkeznének önként.


Amennyire nem illik beszólni másnak amiatt, mert kicsik a mellei, pont annyira nem illik azt se kibeszélni, hogy mennyire görbék a fogai.

2022. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy sok felnőttet nem érdekli, hogy a gyerekének milyen az egészségügyi állapota, lásd fogai.


Ne egy gyerek mondja már meg, hogy mi kell és mi nem.


Nálam is ez volt a baj, hogy én mondtam nekik h nem akarom nem kell. Ők meg belementek.


Azért egy 14 éves gyerek nem tudja még, hogy mi a jó neki.

2022. jan. 29. 11:43
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Attól hogy nem hollywoodi protkó-egyenes a fogsora valakinek még nem jelenti azt hogy nem egészségesek a fogai.

Nyilván van az a helyzet amikor igen, de az ritka.

2022. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!