Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire reális ez az ár egy...

Mennyire reális ez az ár egy csavaros fogpótlásra?

Figyelt kérdés

Van egy jó magán klinika ahova évek óta járok, és viszonylag jó áron dolgoznak, pld tömés, fogkő leszedés meg ilyenek.

Van alul jobb és bal oldalon 1-1 hiányzó fogam (6-os) és megkérdeztem ezzel mit lehetne kezdeni.

Azt mondták van a híd ami mindennel együtt 150-200 ezer, de ez nem túl tartós lehet csak 10-15 évig jó, és ha elromlik alatta a fog akkor kuka. És őszintén én nem is akarom hogy a jó fogaimat lecsiszolják mert még csak 26 éves vagyok.

A másik az implantátum, amire elég húzós 400-450 ezer közti összeget saccoltak darabonként! De ez csak egy becslés előbb egy ct kell hogy milyen vastag a csont meg nem tudom mi. És akkor a szájsebész megmondja mi legyen.


Nézegettem a neten és van ahol 250-300 ezerből meg van az egész. Vajon ott miért olcsóbb? Talán más minőségben dolgoznak? Vagy mi befolyásolja ezt?


Tehát a kérdés az a 400-450 ezer mennyire kirívó összeg?



2022. jan. 12. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
400 meg 450 ezrek? Uram atyám. Közmunkásként 70-eket keresünk. Soha életembe nem volt 300nál több pénzem egyszerre. Kemény fogorvosok ezek. Én mondjuk soha nem hagyok a fogorvosnál pénzt. Bár csak húzatni járok. Így is drágul a kenyér meg a kannás bor. Nem tudom kinek van ennyi pénze fogakra. Kemény :D
2022. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos válasz volt. Lehet kár volt egyáltalán megkérdeznem.
2022. jan. 12. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Hát lehet adnak más választ is, de akik 400 meg 450 felett keresnek havonta azok valamit nagyon eltaláltak. Te erről kérdeztél. Én még olyat se ismerek akinek ennyit keresne egy hónapba. De ha valaki keres is ennyit, az nem hiszem hogy a fogára fogja költeni. Ez leírhatatlan összeg. Aztán ki tudja. Ha politikus vagy, akkor hajrá ;)
2022. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Implantátumra a 400-450 nagyon átlagos ár, de ez csak az implantálás ára (az anyagok + behelyezés), erre jön még minimum egy korona + előzetes vizsgálatok, röntgen, cbct, és ha kell sinuslift vagy csontpótlás. Egyébként ennek az összegnek a nagy része elmegy az anyagra, a cirkon (korona) és a titán előállítása is nagyon költséges.

Tanulság: vigyázni kell a saját fogainkra és meg kell tanulni fogat mosni és fogselymet használni.

2022. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor jó, csak azért érdekelt mert első ránézésre elég soknak tűnik, és annyira nem vagyok benne a témában.

Igen sajnos fiatalon nem foglalkoztam vele és meg is lett az eredménye mert 2-t is kihúztak. De azóta rendszeresen járok ellenőrzésre meg begyakoroltam a fogmosási technikákat amit javasoltak. Megéri vigyázni rájuk mert kisebb vagyonokért javítják ki.

2022. jan. 12. 15:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy korrekt ár
2022. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen kaliberű opercáiót biztos csak bevált helyen csináltatnék, 100k-n ne spórolj (tudom, rengeteg pénz megkeresni).
2022. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Realis árnak tűnik..

Te már túl vagy rajta azóta esetleg?

25/N

2022. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen már minden megvolt, olyan mintha eredeti fogak lennének.
2022. szept. 6. 21:41
 10/15 anonim ***** válasza:

Ó, én pár napja kaptam meg az implantatumot, még izgulok hogy benn maradjon és 3-4 hónap múlva jöhessen rá korona :) mennyire jött ki végül összesen darabonként neked? Nekem most úgy néz ki 330ezer/fog-ból "megúszom" :')

Használni is olyan mint az igazi, vagy van valami idegenérzet? Bocsi a sok kérdés miatt :)

2022. szept. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!