Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a büdös leheletem...

Mit tegyek a büdös leheletem ellen? Valamint miért büdös a leheletem?

Figyelt kérdés

Fogaimmal nincsen baj, fogkövem sincs. Általában napi 3x mosok fogat, mindig megmosom a nyelvem is!

Mandulám sincs, szóval a mandulakő veszélye sem állhat fent.

Elegendő folyadékot viszek be, rendszeresen sportolók.

Nem dohányzom, és nem is kávézom.



2022. jan. 15. 23:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Reflux. Fogorvos megdícsérte bátyámat olyan szép, makulátlan fogazata van, de a gyomorszája nyitva van ezért állandóan rothadó szaga volt a szájának. Azóta semmi baja, mióta volt orvosnál és figyel is az étkezésre
2022. jan. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#3 Múlt héten voltam, és azt mondták nincs semmi baj a fogaimmal.

Nem tudom refluxom van-e, azt miből lehet megállapítani?

#4 Én is a gyomromra tippelnék, esetleg valami pontosabb infót, utasítást nem tudsz mondani, azon kívűl, hogy keressem fel a családorvosom?

#5 Tudtommal csak a torokmandulám van kiszedve

#6 Szerintem az étkezéssel sem lehet baj, hiszen azt észem mit a család, de apumnak mégsem érzem, hogy baj lenne a leheletével, viszont anyumé hasonlít már az enyémre. Továbbá már böjtöltem is, meg különféle étkezést is próbáltam, nem e célból, de akkor sem volt változás, édességet meg snacket minimálisan fogyasztom.

#7 igen persze de a problémát ez nem oldja meg, mármint az egészségügyi problémám nem fogja megoldani, csak a leheleten segít valamit.

#9 köszi a tanácsot, mindenképp be fogom szerezni a szájvízet.

Igen volt aki mondta, és ha egy kanállat vagy az ujjaddat végighúzód a nyelved főleg hátsó részén, és egy pár perc elteltével érzed milyen szagja van, és az enyém az anyuméra hasonít, ami nem a legjobb.

#10 Azt beutalóval ingyenesen ellehet végezni?

#11 Miből állapították meg neki, valamint hogyan tudta ezt kezelni?


Köszönöm a válaszaitok

2022. jan. 16. 10:41
 13/13 anonim válasza:
Úgy látom, elég sok az okos ember. Sajnos az orvosok is kapásból ugyanazt fújják. Többször tapasztaltam már, hogy akkor derült ki, mi is a valós probléma, amikor elkezdtem "web beteget" játszani és én néztem utána a dolgoknak. Sokáig én is a reflux-ra gondoltam, mert mindenhol ezt lehetett olvasni, majd rájöttem, hogy a maundulámban mandulakövek vannak, amik kellemetlen szájszagot okoznak. 50-50% alapon kivetettem, de sajnos még mindig megmaradt (ez persze nem jelenti azt, hogy az nem játszott benne szerepet). Tovább olvasgattam és volt, ahol azt írták, hogy krónikus orr-melléküreg vagy arcüreg gyulladás is okoz ilyet. Kértem CT-re beutalót a fül-orr-gégésztől és kiderült, hogy krónikus orr-melléküreg gyulladásom van, most pedig várom, hogy mehessek a megbeszélt időpontra, hogy megtudjam a további teendőket.
2023. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!