Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A nagyon büdös szájszag ellen...

A nagyon büdös szájszag ellen lehet valamit tenni? Minden nap mosok fogat de az nem segít, sem a rágó sem semmi más.! Nincsenek rossz fogaim és mégis valamiért dög szagú a leheletem. Van erre valami orvosság?

Figyelt kérdés

2015. okt. 25. 14:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
44%

Rendesen eszel? mert ha nem akkor nagyon leesik a cukrod és az miatt lehet.

Ha igen akkor lehet nyitott gyomorszájad van....én úgy tudom hogy ezzel nem tudnak semmit se csinálni, viszont tanácsos elmenni orvoshoz:)

2015. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rágj szegfűszeget.
2015. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
rendesen eszek igen..
2015. okt. 25. 14:26
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet, de a legfőbb okok ezek

- fogkő, és rossz fogak )pl: Gócos fog)

- gyomorbetegségek


Tanácsolom, hogy előbb menj el a fogászatra, és nézesd meg a fogaidat. Ha már ott vagy , kérhetsz fogkő eltávolítást. Én most voltam, és végig abban a hiszemben éltem, hogy szép fehérek a fogaim, rendesen mosok fogak(naponta többször is) így nincs fogkövem, sem rossz fogam. Kiderült, hogy tévedtem. Bőven szedett le fogkövet, és egy hátsó fogam gócos volt amit nem is vettem észre.

Ha a fogaid az orvos szerint rendben vannak, akkor menj és nézesd meg a gyomrodat, mert a nyitott gyomorszáj is okozhatja a rettenetes szájszagot.

2015. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak kivizsgálás lehet az egyetlen megoldás. Lehet fogbaj, fertőzés a szájban, vagy gyomorbaj vagy bármi. Ez egy tünet, és a betegséget kell kezelni amivel a tünet is megszűnik.
2015. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

már voltam fogkő tisztításon de az sem segített. a gócos fog az milyen?

és ha megnézetném a gyomromat az mennyire fájdalmas?

2015. okt. 25. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
vércukrot is nézess, cukorbetegség esetén is lehet nagyon rossz a lehelet... ezt szerintem a háziorvos megnézi neked rögtön
2015. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
mandulád rendben van?: Az is lehet büdi, egy krónikusan gyulladt torokmandula.
2015. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Reflux , nyitott gyomorszáj is lehet.
2015. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyomorgond van,a gasztroenterológián először ultrahanggal nézik meg. Az semennyire se fájdalmas.

Aztán ha nem találnak így semmit, utána lehet szonda vagy hasonlók, de az inkább csak komoly problémánál. Annyira nagy gond nem lehet ha nincs más tünet.

2015. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!