Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől sárgulhatnak a fogaim...

Mitől sárgulhatnak a fogaim ennyire?

Figyelt kérdés

Sült csirkehust eszem, sok hagymát, paradicsomot, paprikát és kovászos uborkát.


Az utóbbi pár napban azt vettem észre, hogy nagyon csúnyák a fogaim másnapra. A fogorvosom javaslatára csak este mosok fogat az inyem miatt, reggel nem. Mióta átáltam a diétára a súlyom miatt, azóta látom ezt a sárgásodást lényegében.


Ha megmosom utána teljesen eltűnik ez a sárgás dolog, de másnap estére megint totál sárga. Ha most megkérdezném a fogorvosomat az 10 000 forintomba kerülne. Megtudjátok nekem spórolni ezt a pénzt és esetleg megmondani mitől lehet ez?



Még amit enni szoktam, saját készítésű zöldségleves.

Egy kevéske pirospaprika, egy fél kiskanál bors. Egy evőkanál só, két leveskocka, tészta nincs benne.


Kálciumot naponta 500 mg -ot viszek be, mert ha nem viszek akkor a fogon lévő nem átlátszó anyag lekopik az alsó fogazatomról és átlátszó lesz a fogam tőle.


Valamint folyamatos ínygyulladásom van, az esetleg okozhatja?

Elmex -el mosok fogat az ínygyulladásom miatt.


2022. jan. 16. 18:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha nem mosol fogat, legalább szájvizet használj!
2022. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
UPDATE: Abbahagytam a tejes italok fogyasztását és újra kifehéredtek a fogaim. Ezek szerint nem szabad sok tejet inni, mert sárgulnak tőle a fogak.
2022. febr. 11. 10:54
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A tejes italok (vagy bármi ami tejes) nem szimplán a sárgulást növelik, hanem a lepedék mennyiségét (ami lehet sárgás-fehér). Vagyis még mindig ugyan ott vagyunk, hogy az a lepedék amit nem takarítasz le időben a fogaidról, egyrészt gyulladásban tartja az ínyed, másrészt elszíneződést okoz. A tej elhagyása helyett sokkal egyszerűbb és kézenfekvőbb megoldás lenne ha gyakrabban mosnál fogat. Továbbra is azt mondom, hogy menj el egy másik fogorvoshoz is és kérd ki a véleményét.
2022. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!