Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire veszélyes valójában...

Mennyire veszélyes valójában egy bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés

Mind a 4 fog nagyjából kinn van, de torlódik miattuk a többi fog, az orvos szerint mind a 4-et ki kell húzni.

De előtte volt egy megbeszélés, hogy ja, az egyik idegen fekszik, lebénulhat az arca, a másiknál meg megnyílhat az arcüreg. :D

De azért írja csak alá a beleegyező nyilatkozatot.

Ezek amúgy mekkora eséllyel történhetnek meg? Kötelező közölni és ezzel inkább lebeszélni a beteget, vagy ilyen azért nem nagyon szokott előfordulni, pl arcbénulás, akkor sem ha idegen fekszik?

Így nem igen mennénk már bele a műtétbe.

Mit tanácsoltok?


2022. jan. 17. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Apróság a bölcsességfog eltávolítás.

Csak mindenre felkészülnek az orvosok. Ha egy receptnélkül kapható, ártalmatlan gyógyszer használati utasítását végigolvasod, akkor azt sem fogod beszedni :D

2022. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szerintem sem aggódnod, a felső fogaknál van meg az "anatómiai esély" arra hogy a gyökér belógjon az arcüregbe. Felső fog húzásnál szokták is ellenőrizni: húzás után az asszisztens befogja az orrod és fújnod kell.

Mindig alá kell iratniuk az orvosoknak beleegyező nyilatkozatot, hiszen nem ő személy szerint tehet arról, hogy neked milyen a fogad elhelyezkedése stb. Ezek csak az ő személyét védik nem a tudásukat és tenni akarásukat kicsinylik.


Egyébként én már túl vagyok ilyen bölcsességfog műtéteken, nekem még ki sem volt nőve úgy szedte ki az állkapcsomból az előtte lévő fog alól kb. Reszkettem előtte úgy féltem, majd' elsírtam magam előtte és közben konkrétan csak matatást éreztem a számban fájdalmat semmit. Utána lévő gyógyulás is szerintem könnyen ment, fájdalomcsillapítót sem szedtem.

2022. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megvannak a kockázatai. De azzal is számolni kell, hogy annyira hátul vannak ezek a bölcsességfogak, hogy sokszor szinte lehetetlen megfelelően tisztítani őket. Vagyis értelem szerűen pár év alatt elszuvasodnak/begyulladnak és ebben az állapotban az eltávolításuk csak még nehezebb lesz: gyulladt szövet nehezen zsibbad el, porózusabb lesz a fog, gyakran szájnyitási nehézség is felléphet.
2022. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak. Nekem mind a 4 bölcsességfogam megvan, mert tökéletesen nőttek ki, viszont az alsó 2 már tömve van, mert szuvasodni kezdtek. Mondjuk mivel csak felszíni tömés, így is sokkal jobban jártam, mint a húzással, de mivel neked rosszul is nőnek, mindenképp kihúzatnám.
2022. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy éve szedték ki két körből minden négyet. Impaktált is volt, kampós végű gyökerekkel, ráadásul az egyik idegen is feküdt. Gondolhatod hogy mennyire rettegtem. Amúgy is fogorvos fóbiám van.


No olyan jó kezekbe kerültem, hogy a második műtétre már majdnem teljesen nyugodtan mentem. Pedig vágás, vésés, minden volt.


Az elsőnél nagyon dagadt a fejem, majd javasolták, hogy szedjek antihisztamint is, pikpakk levitte. A második etapban már előtte nap elkezdtem szedni, be sem dagadtam.

2022. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

csaqk akkor veszélyesebb, ha könnyen beletörik a gyökér, vagy ideg mellett van a gyökér.

de röntgen segítségével könnyebb

2022. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amúgy nekem egyszerre mind a 4-et huzta ki a szájsebész, és nem is fájt, utána se, csak bedagadt az arcom kb 1 hétig és kész.

tudtam enni. :D

2022. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez valami vicc? Mind a négyet egyszerre? Épeszű fogorvos egyszerre max kettőt húz, azonos oldalon.
2022. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!