Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy büdös a fogaim...

Normális, hogy büdös a fogaim között?

Figyelt kérdés

Naponta kétszer mosom a fogam, szájvizet és fogselymet is használok, nem romlottak, lyukas fogam sincs.

Ma belement egy kis szálka a fogaim közé, és ahogy szedtem ki a fogpiszkálóval, éreztem valami büdöset. Megszagoltam a fogpiszkálót, és elég kellemetleg szagú volt. Csirkét ettem, az maradt a fogaim között, annak nem ilyen a szaga, ráadásul nem is régóta volt ott, csak pár perce.

Normális, hogy a fogak között büdös van, vagy én csinálok valamit rosszul szájhigiénia terén?


2022. jan. 30. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Igen, normális. Másnak is ilyen, nekem is hasonló, pedig 100%-ban rendbe van a fogam, a fogorvosom is megdicsérte a fogaimat.
2022. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogkő nincs ott esetleg?
2022. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
87%
Fogselymet kell használni és kicsi fog közötti kefét. Nem normális, ha büdös !
2022. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor büdös, ha pár napja nem fogselymeztem. Talán nem vagy elég alapos? Olyan helyre értél a fogpiszkálóval, ahova a fogselyem nem jut be?
2022. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


Szerintem akkor ez lesz a gond. A szálka teljesen felcsúszott a fogaim közé, közvetlenül az ínyem alá, ilyen mélyre nem szoktam menni a selyemmel.

Legközelebb alaposabb leszek.

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2022. jan. 30. 15:17
 6/7 anonim válasza:
Nos, ha szaga van, akkor valami rothad ott ! Bármivel piszkálod, nem szabad, hogy szaga legyen ! A fogorvos nem mikroszkóppal nézi a fogaidat. nem látja, hogy van -e ott ételmaradék ami rohad . Fogköz tisztító kefe, kicsi fejű fogkefe. Én lefekvés után , fogmosás előtt végig megyek az összes fogközön.
2022. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Normális, hogy büdös a fogaim között?"

Ahogy 6-os is mondja nem normális. Vagy ételmaradék vagy lepedék vagy gyulladás van ott. A fogköztisztító kefe a fogköz alján hatékonyabb mint a fogselyem.

Csak a sorrendben különbözünk 6-ostól. Én lefekvés után már nem szoktam fogat mosni. :-) Ettől függetlenül a fogmosás nálam megelőzi a fogköztisztítást. Az az érzésem, hogy a fogmosással járó masszírozás az ínyemet felkészíti a kicsit közvetlenebb beavatkozásra.

2022. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!