Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Brutálisan fájnak elöl a...

Brutálisan fájnak elöl a fogaim, mert tolja a bölcsességfog, nem tudok aludni, sem enni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években rengeteg fogorvosnál megfordultam és egyikük sem tartotta indokoltnak kiszedetni őket, habár 2017 óta nem tudnak kinőni. Az egyik meggyanúsított, hogy nincsenek is bölcsességfogaim, beképzelem, bár azóta az íny alatt ki is tudom tapintani. Ekkor annyira megviselt és hülyének éreztem magam, hogy 1 évig nem mertem újra próbálkozni, mert biztos ott is hülyére vesznek majd és megaláznak, hogy beképzelem és biztos velem van a baj...


Vidéki vagyok, miatt sok lehetőség nincs, az egyetlen magán klinikán ezt mondták, ahol műtenek... Előtte 2 fogorvos megerősített, hogy nem kell kivenni. Mindent megtettem volna, hogy valaki kiszedje már.


Gondolkodtam, hogy felmegyek Pestre, de minimum 3-5 út (több fog, varratszedés) és utanként 20.000 Ft lenne, plusz ugye még a műtét ára stb. De lehet ez lesz...


2022. febr. 1. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esetleg panorámaröntgened? Azon egyértelműen látszania kellene hogy mi a baj. Jó lenne ha ez megoldódna, tudom mennyi rossz.
2022. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincsen...
2022. febr. 1. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondod, hogy fáj nem akarom elhinni, hogy nem szedik ki. Hagyna kínlódni? Nekem olyan fogamat is ki akarták húzni, amit máshol simán helyrehoztak. Mindenre a húzás volt a megoldás. Egyébként meg lehet, hogy pest sokba kerülne, de nem jobb lenne, mint szenvedni?
2022. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor látatlanban sajnos nem hinném, hogy bárki mondani tud valamit. Egyébként felnőtt embereknél nem szokott elülső fájdalmat okozni a bölcsességfog. Mennyire szabályos a fogazatod? Egyéb torlódásod van?
2022. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Panoráma röntgent bárhol csinálnak neked, kb. 5 ezer Ft, azon látszik minden. Amúgy nem tudom, hogy hol laksz, de nekem pl. Kecskeméten TB-alapon simán kivették őket a szájsebészeten és nagyon jó tapasztalom volt velük. Senki nem mondta egy percig sem, hogy minek kivenni, de ha ezen akadnak fent, akkor mondd, hogy akarsz fogszabit és előtte ki kell vetetni őket és kész.
2022. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 nem férnek el és nyomja össze elöl a többit, már eléggé látszik is


Egyszer már volt fogszabályzóm, akkor is azt mondták, el fognak férni, nem lesz probléma. Itt falu van a tb-s, akitől beutaló kellene (elférnek, nem kell kivenni), plusz van egy magán szájsebészet klinika, de ott volt ahol azt mondták, hogy hülye vagyok, nem látják, nincsen bölcsességfogam és nem fájhat...


Ez is falu és 40 km-re volt.

2022. febr. 2. 15:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám. Ha fáj, akkor ki kell szedetni, mert még fogod bánni, ahogy én is megbántam, h hallgattam másra. Biztos lesz orvos, aki elvállalná.
2022. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de te bénázol. Kérj egy panorámát magánban (5 ezer), utána menj el a legközelebbi városba és vetesd ki őket magánban, ha belefér a keretedbe. Ha nem fér bele, akkor sztk-ba vidd be a röntgent, mondd, hogy megint lesz fogszabid és vegyék ki őket, ennyi.
2022. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Magánellátás. Nem hiszem el, hogy ennyire életképtelen vagy, főleg, hogy fáj is.
2022. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez egy nagy kamunak tűnik, klasszik önigazoló. kitalált valamit és addig nem nyugszik amig valaki nem igazolja a hülyeségét. torlódás a fogászatban nem így működik és amúgy az ellátás sem.
2022. febr. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!