Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiesett vérdugó, lehet baj?

Kiesett vérdugó, lehet baj?

Figyelt kérdés

Szombaton húzták ki két bölcsességfogamat, sima húzás volt, nem kellett varrni se. Viszont akármennyire igyekeztem, a szabályokat nem sikerült betartanok utána — kaját, öblögetést igen, de egyedül voltam egész nap és éjjel a babámmal, és csak akkor emlékeztem vissza hogy nem szabad hajolni meg emelgetni amikor már megtettem. Plusz egyszer sikerült köpnöm is. Nem segített az se hogy kb nem is éreztem semmit, nem volt még csak kellemetlen érzés se, megfeledkeztem róla. Fogszabályzás miatt húztak csak.

Eddig is gyanús volt, de ma jobban meg tudtam nezni, és alul egy lyuk van csak, és felül is valószínű :/ nem fáj egyáltalán, picit talán feszítò érzés van a környékén. Ezzel hívjam a szajsebészt? Nagy baj ha kiesik a vérdugó?



máj. 15. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Örökké nem lehet bent.Gyógyul a seb.
máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mintha azt olvastam volna hogy abból alakul ki a csontszövet. Őszintén arra se emlékszem mikor eshetett ki, nehéz odáig ellátni, most olyan helyen vagyok ahol sokkal jobb a megvilágítás, így látom hogy van egy lyuk, de az alját már nem látom.
máj. 15. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Baj ha kiesik, de ha nem fáj, akkor nincs baj, és lehet, hogy nem is teljesen esett ki, csak nagyon pici és azért nem látod.

Azért az emelést nagy súlyokra értik, nem baba súlyra. Meg egy kopéstöl ha nem friss nem jön ki olyan könnyen azonnal.

Amikor nekem húzták én sem láttam vérdugót, de nem volt semmi gond, szépen gyógyult.

A vérdugó véd, a csontszövet nem ebből alakul ki.


A húzás utáni fájdalom 1 hétig is eltart. Szerintem akkor szólj a dokinak, ha nem javul, hanem napról napra fokozódik a fájdalom.

máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"ha nem fáj, akkor nincs baj" - ha nem fáj nagyon, így értem
máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végül jeleztem neki, de nem aggódott, csak fájdalom esetén javasolt kontrollt. Az viszont egyre enyhébb lett, igazából addig is csak este jelentkezett. Látom a lyukat, igyekszem minél tisztábban tartani, aztán csak begyógyul. Most már tudom mire kell majd figyelni a másik oldalnál, sajnos mind a négytől meg kell válnom.
máj. 19. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!