Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Inyfájdalomra valami tipp?

Inyfájdalomra valami tipp?

Figyelt kérdés
Pár órája kezdett el fájni az ínnyem egy kis része kb 2 fogam környékén. Látszatra minden normális. Csont fogak vannak.
2022. febr. 7. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Fogorvos, minden más (fogkrémek, szájvíz) csak tüneti kezelés. A probléma csak akkor oldódik meg, ha az okokat megszüntetjük, ehhez viszont kell a fogorvos.
2022. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
14%
A gengigel gél leviszi a gyulladást, és megszünteti a fájdalmat is. Csak drága. Nem kell fogorvoshoz menni.
2022. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem kell fogorvoshoz menni"


Tudnám, hogy minek tanultam én 5 évet fogorvosi szakon, hogyha az átlag gyakorin portyázó Körmös Jutka ennyi alapján meg tudja állapítani, hogy kell-e hozzá orvosi segítség vagy sem... akinek egy kicsi köze is van a témához, az pontosan jól tudja, hogy magától nem gyullad be semmi sem a szájban, annak mindig oka van, nem beszélve arról, hogy bármit íny -vagy fogfájásnak fognak fel az emberek (mai példa a rendelésemen: fáj a foga, miközben volt egy aftája, múlt heti példa: valami seb van az ínyén, ami egy bizonyos beteg fogból eredő sipolyjárat volt).

Nem teljesen értem, hogy a kettes mi alapján zárta ki:

- az idegentestet.

- fogkövet

- szuvasodást (2 fog között kialakulót tipikusan akkor veszik észre az emberek, amikor már panaszt okoz, esetleg az a kevéske, aki fogselymezik, azoknak feltűnik, hogy akad a selyemszál)

- régi rossz elálló tömést

-valamilyen szájnyálkahártya betegséget

- helytelen szájhigiénia okozta gyulladást

- allergiát, hogy csak néhány példát említsek.


Minden esetben érdemes felkeresni a fogorvost, maximum azt hallod, hogy nagy baj nincs, csak mossad jobban, vagy selymezz gyakrabban, de bármi más esetben orvosi segítség kell. Gengigél és társai csak tüneti kezelést jelentenek, a probléma okát nem szüntetik meg.

2022. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Update: köszönöm az eddigi válaszokat,segítségeket. Nem mentem el orvoshoz,"semmit" sem csináltam vele és rendbe jött másnapra. :)
2022. febr. 10. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!