Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogékszer feltehető hídra?

Fogékszer feltehető hídra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép estét!


Épített híd van az első 4 fogamon, ennek nagyon sok előzménye van, a két kettes fogam örökletesen hiányzik, és a CT eredményem alapján, szájsebész véleménye szerint az állkapcsom nem tette lehetővé, hogy implantátum kerüljön a két fog helyére, ezért maradt a híd megoldás.


Gyerekkoromtól kezdve hiányos, csúnya volt a fogsorom, mivel azt is örököltem, hogy az első két fogam közt is hézag volt. Szó mi szó, most már szép, nagyon boldog vagyok, amiért véget ért a takargatás, bátran mosolyoghatok.


Nagyon tetszettek mindig is a fogékszerek, tulajdonképpen csak egy kis strasszkőre gondolok. Ilyet szeretnék én is. A kérdésem az lenne, hogy épített (ha jó a kifejezés) hídra is lehet-e ilyet tenni, vagy az anyagot roncsolja és inkább tegyek le róla?

Egyelőre nem konzultáltam egy klinikával sem, mert árakat sem tudok, és lehet, hogy egyébként is veszett fejsze nyele.


Ha bárki tud segíteni ebben, hálásan köszönöm!

24/L



2022. febr. 8. 19:21
 1/3 petraa07 ***** válasza:
100%

Sajnos az a gond hogy azért nem lehet mert nem saját fog. A saját fog felszínét lepolírozzák, kondicionálják majd egy ragasztó segítségével fehelyezik az ékszert. A kondicionálás azért kell h a fogfelszínt előkészítsük a ragasztónak.


A lényeg a fognak és a kerámiának teljesen más az anyaga és a felszíne. A kerámiát nem lehet kondicionálni ezért a fogégszer sem maradna meg a felszínén. Sajnos hidakra nem tudnak ill.nem.szoktak fogékszert tenni. Ha direkt kompozit hély lenne akkor arra lehetne tenni. De fém - kerámia hídra nem lehet.

2022. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A kerámia felszíne is kondicionálható, csak más anyaggal történik, mint a természetes fogfelszín esetében. Tapasztalatból mondom, hogy lehetséges, a kerámia sérülése nélkül is.
2022. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Lehetséges, de a messze nem olyan tartós. Ráadásul a fogékszer a saját fogról is könnyen le tud pattanni, nehogy egy kerámiáról.

2022. febr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!