Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem késő a fogszabályozás?

Nem késő a fogszabályozás?

Figyelt kérdés
Gyerekként már megmondták hogy szükségem van fogszabályzóra, mert van egy elég durva mélyharapásom (kb 1cm). Valamiért a szüleim sose csináltatták meg nekem, csak azt mondták ,,jó az így nem is látszik" Hát pedig borzalmasan látszik.Évek óta szinte előre nyomom már az alsó állkapcsomat hogy ne nézzen ki az arcom úgy mint egy undormány.De már szeretném megcsináltatni, így hogy már megtudom saját pénzből. Mélyharapásnak is köszönhetően elég rossz állapotba voltak a hátsó fogaim, többet is húzni/tömni kellett,de úgy láttam így is lehet fogszabályozni őket, hogy pár hiányzik hátul.Főleg arra lennék kíváncsi, hogy van egyáltalán esély elég durva mélyharapást korrigálni fogszabályzóval felnőtt korban (21éves) mert sok helyen azt mondják csak műtéttel lehet már csak megoldani hogy az alsó állkapocs ne legyen annyira hátul.Valószínűleg egy vagyonba fog kerülni az egész, de már muszáj kezdenem vele valamit mert nem nyomhatom előre az állkapcsom életem végéig hogy takarjam.

2022. febr. 12. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor lehet ezeket javítani. Annyi, hogy most már fizetni kell érte.


Menj több orvoshoz konzultációra, adjon egy kb árajánlatot.

2022. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
hány éves vagy?
2022. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szuleid sajnos a regi szokasnal maradt. "Jo van az ugy".

Amugy felnottkent is lehet fogszabalyozni, csak hat sokkal dragabb lesz

2022. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy megeri bevallalni, uj arcot fogsz kapni, es szep fogsorral.
2022. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te, 21 évesen mélyharapással, azt mondjuk nem tudom, hogy 1 cm-e. A doktornő lazán feltette a fogszabályzót, és nem beszélt nekem semmiféle műtétről. Féléve van már fent, mondta a doktornő, hogy lehet, hogy nem fog tökéletesen helyreállni a harapásom, mert alig akarnak megmozdulni a fogaim, vagy max nagyon sok időbe fog kerülni, de azért mégis csak alakul valami. Viszont ha elhanyagolod, idővel nagyon fájni fog majd az állkapcsod, szerintem érdemes belefektetni, és egy jó szakembert keresni, aki nem ront még többet a helyzeten nem kis összegért.
2022. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!