Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás után kattógó...

Fogszabályozás után kattógó fogak(?)

Figyelt kérdés

Már fél éve, hogy 22 hónap kezelés után levették a fogszabályzómat. Azóta hordom a retenációs sínt. Nekem az az átlátszó típus van, de még így sem éreztem lehetségesnek a 0-24-ezést benne, ezért csak éjszaka hordtam. (Néha ha egész nap otthon vagyok, akkor nappal is, de ez nem túl gyakori) Eddig minden rendben volt, viszont most valami megváltozott. Úgy érzem, mintha néha az elülső fogaim kattognának. Nehéz ezt leírni. Nem fogmozgásról van szó, szemmel nem is látszik a jelenség. Egyszerűen néha ha megnyomom a nyelvemmel, vagy pont úgy mozgatom a szám akkor egy furcsa kattanást érzek. Nem is tudom teljesen behatárolni a forrást. Leginkább a felső metsző és szemfogak helyéről jöhet. Ugyanilyen jelenséget éreztem még mikor fent volt a fogszabályzóm. Főleg az elején, amikor hirtelen lettek megmozdítva a fogak. Annyi volt a különbség, hogy ott több fogamnál volt ez. Ugyan ez elmúlt akkoriban, és az orvos is megnyugtatott, hogy ez normális, most mégis aggódok, mert az interneten olyanokat olvasok, hogy fogszabályzás után hajlamos "felszívódni" a foggyökér. Remélem nem erről van szó. Más tapasztalt hasonlót?

Annyi még lehet fontos a történet kapcsán, hogy nemrég voltam fogkő leszedésen. Nem emlékszem pontosan, hogy az után kezdtem e el ezt érezni, de ez is megfordult a fejemben. Lehet, hogy az az ultrahangos eszköz "kirezgette" a fogakat a helyükről?

Szerencsére nemsokára megint megyek az orvoshoz, mert csináltatok egy tartalék retenációs sínt, és meg tudom ezt is kérdezni, de nagyon félek és nem bírtam türtőztetni magam, hogy kiírjam ide is. Szóval, valaki tud erre mondani valamit ? :'(



2022. febr. 5. 19:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!